Наша діяльність

Студент медінституту став стипендіатом фонду "Завтра-UA"

16 червня у Києві відбулося нагородження переможців конкурсу стипендіальної програми “Завтра.UA” Фонду Віктора Пінчука. Одним зі ста стипендіатів та єдиним представником Медичного інституту СумДУ у цьому році став студент-випускник 6 курсу Бутенко Данііл Анатолійович.

Наукова робота, яка допомогла здобути перемогу “Порушення когнітивної і психоемоційної сфер у хворих на хронічні вірусні гепатити В і С” була виконана на базі кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією під керівництвом д. мед. наук, професора Чемича Миколи Дмитровича та асистента кафедри Чемич Оксани Миколаївни.

Загалом у 2017 році у змаганні прийняло участь 789 студентів з усієї України, серед яких, пройшовши 3 тури оцінювання, перші 100 чоловік за рейтингом отримали річну стипендію. На відкритті Форуму перед стипендіатами виступили Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, музикант та громадський лідер Святослав Вакарчук, головний редактор газети «Дзеркало тижня» Юлія Мостова, народний депутат, громадський діяч та засновник неурядової організації Global Office Мустафа Найєм, бізнесмен і філантроп Віктор Пінчук. 

Детальніше...

Вітаємо Лободу Андрія Миколайовича з Ювілеєм!

Сьогодні, 24-го червня, наш директор Андрій Миколайович Лобода відзначає 40-й День народження! 

Професійний шлях Андрій Миколайович пов'язав з медичним інститутом СумДУ: отримавши диплом з відзнакою, пройшов навчання в аспірантурі та успішно захистив кандидатську, а згодом підготував докторську дисертацію на кафедрі педіатрії, він є автором більше 100 науково-методичних публікацій, 10-ти інформаційних листів та 2-х патентів на винахід. Окрім того, що Андрій Миколайович зарекомендував себе як талановитий та майстерний педагог, науковець та лікар, він завоював високий авторит у колег як умілий організатор: за плечима - багаторічний досвід роботи головою приймальної комісії, першим заступником директора, координатором проекту Європейської комісії Темпус ePBLnet.

Щиро вітаємо Вас, шановний Андрію Миколайовичу, з Днем народження! Бажаємо міцного здоров'я на многії літа, благополуччя, щедрої долі, щастя у житті, творчої наснаги у відповідальній роботі на благо держави та нашого університету! Нехай Ваша енергійність, душевність і людяність привертають до Вас як тих, хто працює і спілкується з Вами, так і нових надійних друзів!  

Святкування професійного свята в нашому колективі відбулося в теплій та дружній астмосфері

17 червня наш колектив відсвяткував у неофіційному форматі День медичного працівника

Цей день традиціно відзначається як свято людей, що присвятили себе благородній справі збереження життя та здоров'я співгромадян - лікарів та інших працівників медичної сфери.

Вже четвертий рік поспіль захід відбувається на території СумДУ в дитячому таборі СОЗ "Універ". Чудова компанія колег-друзів, смачний обід, який приготували співробітники нашої їдальні, доглянута паркова територія, мальовнича природа та гарна погода створили дійсно святковий настрій та залишили незабутні враження. Також велика подяка членам профбюро медінституту, під керівництвом Сміяна О.І., за проведену організаційну роботу.

Протягом зустрічі кожен з присутніх міг виступити та привітати колег. Перший проректор СумДУ Карпуша В.Д. зазначив, що адміністрація закладу поважає та цінує працю викладачів-медиків, а медичний інститут зростає, процвітає та з кожним роком досягає нових успіхів. На нашу адресу звучали побажання миру, злагоди, професійного зростання, оптимізму, достатку та багато інших теплих слів. 

Детальніше...

Традиційна зустріч викладачів з талановитими студентами на кафедрі фізіології та патофізіології

25 травня 2017 року на кафедрі фізіології і патофізіології з курсом медичної біології відбулася урочиста зустріч з талановитими студентами – переможцями Всеукраїнських конкурсів і олімпіад.

Місяці напруженої роботи позаду, високі результати досягнуті і у теплій дружній атмосфері студенти та викладачі ділилися враженнями про підготовку до змагань, особливості проведення Всеукраїнських конкурсів та олімпіад у різних навчальних закладах, планами на майбутнє.

Цього року успіхи молодих науковців та їх керівників просто вражаючі. Студенти здобули призові місця з усіх навчальних дисциплін, що викладаються на кафедрі. Сандюк Анастасія – студентка 1-го курсу – посіла 3 місце на Всеукраїнській олімпіаді з медичної біології, що відбулася 26 – 28 квітня 2017 р. у Буковинському державному медичному університеті (м. Чернівці). Грамоти за високий рівень володіння теоретичним матеріалом також отримали Швачко Дмитро (2 курс) і Луговик Ірина (1 курс). На Всеукраїнській олімпіаді з фізіології, що відбулася 18 – 19 травня 2017 року в Одеському Національному медичному університеті, Сумський державний університет представляли студентка 3-го курсу Конєва Анастасія та студентка 2-го курсу Гриценко Ярослава. Почесне 2 місце у напруженій боротьбі здобула Конєва Анастасія. Команда наших студентів на Всеукраїнській олімпіаді з патофізіології була представлена студентами 3-го курсу Кірієнко Віталіною, Важинським Яном та Удовиченко Станіславом. 3-є місце у змаганні здобула студентка спеціальності «Стоматологія» Кірієнко Віталіна.

Детальніше...

Вітаємо всіх медиків з професійним святом!

Студенти-медики складають випускні іспити

Випускні екзамени в цьому році проходять на різних клінічних базах лікарень міста. На даний час вже пройшли іспити з хірургії (на базі 5-ї клінічної лікарні) та з внутрішньої медицини (обласна клінічна лікарня).

Для отримання диплома лікаря протягом останньої сесії студенти мають скласти також державні іспити з акушерства та гінекології, педіатрії та гігієни. 

Для опитування на екзаменах виноситься надзвичайно великий обсяг матеріалу: це і практичні навички, які студент має продемонструвати у ліжка хворого та на муляжах, і техніка володіння інструментарієм, і ситуаційні задачі, і теоретичні питання. Але наполеглива праця молодих медиків протягом навчання в інституті дала результати: перші два предмети всі студенти склали успішно, а члени комісії відмітили високий рівень знань майбутніх лікарів.

Студентами-волонтерами інституту організована благодійна акція

1-го червня з нагоди Дня захисту дітей волонтери медичного інституту провели благодійну акцію «Здійсни дитячу мрію» для вихованців Грунської школи-інтернат Охтирського району.

Протягом травня місяця адміністрація та студенти інституту організували благодійний збір коштів та речей для соціально незахищених і малозабезпечених дітей. Виявили бажання та приєдналися до акції аніматори, які разом з волонтерами клубу «Віра» медичного інституту, а саме:  Дудко Юлія (гр. ЛС-601), Краткова Наталія (гр. ЛС-212), Поліщук Наталія (гр. ЛС-212) провели багато цікавих ігор та презентували дивовижне науково-хімічне шоу.

Продемонстрували свої таланти й вихованці школи-інтернат та подарували свою концерту програму для всіх присутніх гостей.

Всього в будинку проживають 43 дитини віком від 4-х до 15-ти років. Тому студенти намагалися приділити увагу та поспілкуватися з кожною дитиною, вислухати їх бажання та надати цінну пораду. Усі вихованці отримали пакунки з подарунками, також одяг, взуття та багато смачної випічки. Загалом було зібрано різноманітна канцелярія: альбоми для малювання, зошити, фломастери, різнокольорові олівці, пластилін, крейда, розмальовки, пензлики, кулькові ручки, фарби, закладки, лінійки, пенали, гумки, кольоровий папір, стругачки; засоби для гігієни: зубні щітки, паста, вологі серветки, туалетний папір, мило, шампуні; розвиваючі настільні ігри, пазли, книги, спортивний інвентар, м’які іграшки, солодощі тощо.

Детальніше...

Участь у IV Міжнародному конгресі з гемостазіологіі, анестезіологіі та інтенсивної терапіі "Black Sea Pearl" (23-25 травня 2017 р., м. Одеса)

Асоціація анестезіологів України провела IV Міжнародний конгрес з гемостазіологіі, анестезіологіі та інтенсивної терапії "Black Sea Pearl".

У роботі конгресу приймали участь відомі европейські та українські вчені та лектори , такі як Ph. Scherpereel (Лілль, Франція), P. Pelozi (Варезе, Італія), А. Іоскович (Ізраіль), А. Злотнік (Ізраіль), P. Pittermann (Майнц, Німеччина ), T. Kerz (Майнц, Німеччина), B. Tuyakov (Краков, Польша), Е. Чумаченко (Париж, Франція), К.М. Лебединський (Санкт-Петербург, РФ), Е.М. Шифман (Москва, РФ), Л. В. Усенко-Новіцька (Днепр), С.А. Дубров (Київ), О.А. Тарабрін (Одеса), та багато інших. Наш інститут представляли на заході д.м.н. Шищук В.Д. та к.м.н. Сауляк С.В.

Очікуваною та приємною була зустріч з анестезіологами обласного онкологічного диспансеру нашого міста. Відбулися унікальні, змістовні за наповненням лекції та майстер-класи  В.В.Кузькова , незабутня  доповідь про проблеми лікування гострого інфаркту міокарду від директора «Київського Центру Серця» Б.М. Тодурова,  аншлаг на лекціях професора К.М. Лебединського та Е.М. Шифмана.

Детальніше...

Підведення підсумків навчального року на спеціальності «Фізична реабілітація»

З нагоди завершення 2016/2017 навчального року 1.06.2017 року в університетському сквері, що розташований біля корпусу Університетська клініка, відбулися збори студентів першого та другого курсів спеціальності «Фізична реабілітація».

У виступах завідувача кафедри фізичної реабілітації та спортивної медицини Медичного інституту О.О. Єжової та викладачів кафедри І.А.Бріжатої, О.А. Ситник і Д.С.Воропаєва були підведені підсумки й зазначені успіхи студентського колективу у навчальній та науковій роботі. Кращим студентам кафедра фізичної реабілітації та спортивної медицини висловила подяку за відмінне навчання, перші кроки у науковій та професійній діяльностях, активну громадянську позицію, творчі досягнення. Серед нагороджених – Малєганова Анастасія (група ФР-501), Радич Катерина (група ФР-601), Загуліна Марія (група (ФР-601), Горбачов Станіслав (група ФР-502), Костюку Олександру (група ФР-502).

З нагоди свята звучали чарівні пісні у виконанні дипломанта всеукраїнських та міжнародних конкурсів Загуліної Марії, музичне попурі на баяні від Конєва Дениса, танцювально-спортивний номер від студентів групи ФР-501 і гумористична постановка студентів групи ФР-601.

Детальніше...

Наші студенти посіли ІІІ місце у Всеукраїнських змаганнях (з міжнародною участю) бригад екстреної медичної допомоги

2 червня в Сумський області фінішували Всеукраїнські змагання з міжнародною участю бригад екстреної медичної допомоги та медицини катастроф «Сумські медичні ралі – 2017». Команда медичного інституту СумДУ посіла почесне третє місце.

Змагання проходили протягом трьох днів, під час яких 38 команд з усієї України, а також бригад «швидких» із Литви та Казахстану, змагалися за першість у медичних навичках. Крім тестових завдань у рамках змагань були інсценовані вибухи, ДТП і навіть пологи. Приймаючи участь у ситуаціях, максимально приближених до реальних, усі 38 команд екстреної медичної допомоги намагалися швидко та професійно надати медичну допомогу уявним потерпілим.

У суддівську колегію увійшли працівники Міністерства охорони здоров’я, викладачі кафедр екстреної медицини провідних ВУЗів України,а також тренери з європейських країн та США.

За результатами 11 конкурсів перемогу у загальному національному рейтингу отримала команда Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф; друге – місто отримали Черкаси, які будуть у наступному році містом-господарем наступних змагань. Перше місце серед учасників закордонних команд посіла команда з Казахстану.

Детальніше...

Більше статей...

  1. Участь студентів медичного інституту СумДУ у фестивалі «Суми - місто безпеки»
  2. ІІ призове місце на університетських змаганнях з волейболу
  3. Дні інформації в медичній бібліотеці
  4. Команда медичного інституту посіла ІІІ місце в університетській спартакіаді «Здоров'я»
  5. В медичному інституті відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція "Інфекційні хвороби в практиці лікаря-інтерніста"
  6. Наша бібліотека організувала цикл заходів під назвою «Молодь. Сім’я. Майбутнє»
  7. У медичній бібліотеці відбулася зустріч з молодими науковцями в рамках святкування Дня науки
  8. Перемога у Всеукраїнській олімпіаді з онкології
  9. Науковців медичного інституту відзначено почесними грамотами до Дня науки
  10. Студенти медичного інституту спеціальності «Спорт» відвідали екскурсію «Духовна реліквія українського народу – Пересопницьке Євангеліє»