Наша діяльність

Студенти Медичного інституту в числі кращих на конкурсі «Кращий студент СумДУ - 2017»

16 листопада в студентському клубі «Спортлайн» відбулася церемонія нагородження Кращих студентів Сумського державного університету, присвячена Міжнародному Дню студента. Серед них грамотою нагороджені і студенти Медичного інституту СумДУ.

Грамотою управління молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації нагороджена студентка 4-го курсу Єлізавета Гарбузова (гр. ЛС-404).

Перемогу в номінації «Робота в гуртожитках» здобув студент Медичного інституту Максим Костенко.

Переможцем в номінації «Кращий студент-іноземець» став студент Медичного інституту Адам Омран Ахмед Шарафельдин.

Перемогу в номінації «Кращий профспілковий діяч» виборола студентка Медичного інституту Катерина Парфило.

Вітаємо з перемогою студентів Медичного інституту СумДУ та бажаємо їм подальших успіхів на науковій та творчій ниві!

Детальніше...

Відбулися профілактичні лекції для сумських школярів

У розпал інфекцій та вірусів украй важливо дотримуватись правил особистої гігієни, не забувати про їх профілактику, особливо для дитячої імунної системи.

Так, волонтерським клубом «Віра» Медичного інституту СумДУ було організовано ряд профілактичних лекцій на тему «Грип та ГРВІ: профілактика та лікування» серед школярів молодших класів навчальних закладів м. Суми.

Студентки Медичного інституту Коломієць Олена (гр. ЛС-209), Загребельна Анна (гр. ЛС-301) та Гуленок Олена (гр. ЛС-301) завітали до Сумської загальноосвітньої школи I-III ступенів №27. Дівчата окремо в трьох класах одночасно провели лекцію на тему: «Грип та ГРВІ: профілактика та лікування».

Майбутні медики розповіли про симптоми захворювань, різницю між ними, які правила потрібно дотримуватися аби уникнути такі проблеми та що робити, якщо вже захворіли і потребуєте лікування. Наочно показали на презентації, уважно вислухали всі запитання дітей та дали на них детальну й змістовну відповідь.

Детальніше...

Медичному інституту виповнилось 25 років

15 листопада у Сумському державному університеті відбулися урочистості з нагоди 25 річниці з дня заснування Медичного інституту. На свято завітали викладачі, науковці, працівники та студенти СумДУ, представники влади, закладів охорони здоров’я області.

Із вітальним словом до присутніх звернувся ректор Сумського державного університету Анатолій Васильєв. Він пригадав історію, розповів про зародження ідеї створення медичного факультету на базі фізико-технологічного інституту, яка після реалізації змінила статус закладу на Класичний та переінакшила філософію діяльності вишу.

«25 років в історії – це мить, а 25 років Медичного інститут – це потужний прогрес. Медичний інститут Сумського державного університету відрізняється від інших багатьма новаціями – дуже мало в Україні медичних університетів, які мають університетську клініку, яку ми створили і розвиваємо. Ми - єдиний виш в Україні, який має Центр спортивної медицини. У СумДУ розвинена потужна грантова діяльність, навчально-наукова база, маємо замовлення на наукові розробки з багатьох країн світу. Та головне наше досягнення – це чудовий колектив викладачів, науковців, співробітників та студентів. Прийміть наші щирі вітання та вдячність за те, що ви робите дуже важливу для нашої молодої держави справу!».

Детальніше...

У нас відбулася Всеукраїнська науково-методична конференція, присвячена 25-річчю Медичного інституту

Минулого тижня відбулася Науково-методична конференція, присвячена 25-ти річчю Медичного інституту СумДУ «Перспективи розвитку медичної науки і освіти».

Участь у конференції взяли більш ніж 250 вчених з нашого університету та провідних медичних вищих навчальних закладів з Києва, Харкова, Одеси, Луганська, Чернівців, Тернополя та Миколаєва.   

На відкритті конференції виступили проректор з наукової роботи СумДУ, д.фіз-мат.н., проф. Чорноус А.М. та директор Медичного інституту, д.мед.н. Лобода А.М., які зробили наголос на досягненнях МІ за 25 років існування в науковій, міжнародній та навчальній роботі, відмітили значний ріст кількості міжнародних наукових та навчальних грантів і госпдоговірних наукових досліджень. Проф. Чорноус А.М. вказав на значний вплив Медичного інституту на становлення медичної галузі в м. Суми та області.          

На пленарному засіданні було заслухано доповідь д.фіз-мат.н., член-кор. НАНУ Суходуба Леоніда Федоровича, який висвітлив останні досягнення наших вчених в галузі біоматеріалів медичного призначення. Велику зацікавленість викликала доповідь проф. Атамана Олександра Васильовича щодо проблем медичної освіти в Україні та шляхи зростання якості випускників медичних вишів.

Детальніше...

Професор медінституту став експертом Програмного комітету програми Європейської комісії HORIZON-2020

У МОН відбулося засідання Комісії з відбору представників та експертів до комітетів, відповідальних за моніторинг виконання Рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт 2020». На конкурс було надіслано більше 100 заявок від кандидатів у представники та експерти від України до програмних комітетів «Горизонт 2020».

Рішенням конкурсної комісії до складу Програмного комітету «Здоров’я, демографічні зміни, добробут» програми Європейського Союзу Горизонт-2020 в якості експерта було обрано професора кафедри громадського здоров’я, заступника директора з наукової роботи МІ СумДУ Погорєлова М.В.

Участь співробітників кафедри сімейної медицини у семінарах Open Medical Institute

Співробітники кафедри сімейної медицини взяли у семінарах Open Medical Institute під патронатом Американо-Австрійської фундації у м.Зальцбург, Австрії.

Професор кафедри сімейної медицини д.мед.н. Деміхова Надія Володимирівна представила медичний інститут на семінарі "Law and Public Health" (29.10.-04.11.2017) під керівництвом Judit W. Overall, JD, MS, MEd (США).

К.мед.н. Жаркова Альбіна Володимирівна здобула диплом за кращу доповідь у семінарі "Lipid Metabolism" (22-28.10.2017), проведення якого очолювали професор Antonio M. Gotto, MD, DPhill, Weill Cornell University, New York, USA та Phillip Barter, MD, PhD, University of New South Wales, Sydney, Australia, Immediate Past President of the International Atherosclerosis Society.

У кожному с семінарі взяли участь 32 учасники з близько 20 країн Східної Європи. Під час додаткових лекцій та майстер-класів учасники мали змогу познайомитися з устроєм системи охорони здоровя Австрії, а також представити свою країну та навчальний заклад. Участь у семінарах надала можливість спілкування із фахівцями з Європи, Америки та Австралії, а також пошуку шляхів подальшої співпраці. 

Детальніше...

Участь у Всесвітній конференції в Японії

Завідувач кафедри хірургії та онкології к.мед.н. Винниченко І.О. на запрошення фармацевтичної компанії "AstraZeneca" прийняв участь у Всесвітній конференції The World Conference on Lung Cancer, яка відбулася 15-18 жовтня 2017 року у м. Якохома (Японія).

Винниченко І.О. виступив з постерною доповіддю на тему "BALTIC: a Phase 2, open-label study of novel combinations of immunotherapies or DDR inhibitors in platinum-refractory ED-SCLC".

Детальніше...

Вітаємо Андрія Миколайовича Лободу з присудженням наукового ступеня доктора медичних наук!

Ми від душі вітаємо нашого директора Андрія Миколайовича Лободу, який заслужено здобув собі науковий авторитет, і є одним з провідних експертів в галузі педіатрії та неонатології, з важливою подією в його житті - присудженням наукового ступеня доктора медичних наук! 

Тема захищеної дисертації: "Рання діагностика та прогнозування ураження нирок у новонароджених, що перенесли асфіксію", науковий консультант Віталій Едуардович Маркевич.

Бажаємо Андрію Миколайовичу нових наукових успіхів, творчого натхнення та наполегливості, багато талановитих учнів, реалізації цікавих ідей та перспективних проектів!

Безпека понад усе: проведено навчання з евакуації студентів в стоматологічному корпусі

31 жовтня у м. Суми відбулося тактико-спеціальне навчання, яке було організовано кафедрою стоматології Медичного інституту Сумського державного університету (зав. кафедри проф. Лахтін Ю.В.).

У приміщеннях закладу під час навчального процесу перебуває значна кількість людей. Тому ліквідація надзвичайних подій на таких об’єктах вимагає чіткого відпрацювання дій працівників закладу та рятувальників.

За тактичним задумом, через коротке замкнення електромережі на третьому (мансардному) поверсі корпусу кафедри стоматології у приміщенні навчальної аудиторії виникла пожежа. Внаслідок загоряння за короткий термін сталося щільне задимлення всього поверху та приміщень на ньому. Після проведення загальної евакуації та перевірки студентів і персоналу навчального закладу, було встановлено, що не вистачає трьох осіб.

За підвищеним номером виклику на гасіння прибули чергові караули пожежно-рятувальних підрозділів обласного центру. На місці було організовано дві оперативні дільниці, які зосередили свої дії на пошуку та рятуванні людей, ліквідації пожежі та захисті сусідніх поверхів. Також рятувальники розгорнули штаб пожежогасіння для координації роботи підрозділів.

Детальніше...