Наша діяльність

Адміністрація медінституту привітала освітян з Лебединського медучилища

22 вересня в актовій залі Лебединського медичного училища відбулося святкування його 80-річного ювілею.

Нелегкі часи довелося пережити закладу: часи радянського терору та німецької окупації, складні післявоєнні роки. Свого часу в закладі навчався відомий ортопед-травматолог проф. Сітенко М.І. (заклад названий його іменем), багато відомих вчених та лікарів.

На святкуванні делегацію від медичного інституту очолив його директор Лобода А.М., крім того в церемонії привітання взяли участь заст. директора медінституту Олешко О.М., заст. профбюро медінституту Горбась В.М., асистент каф. біохімії та біофізики Глущенко Н.В. Було сказано чимало теплих слів та зазначено, що тісна співпраця між навчальними закладами сприяє розвитку системи охорони здоровя області.

Училище акредитоване за І рівнем і має ліцензію на здійснення підготовки фахівців за спеціальностями «Лікувальна справа» та «Сестринська справа». Зі студентами працює досвідчений педагогічний колектив, серед яких викладачі-методисти, старші викладачі, спеціалісти вищої та І категорії. Сьогодні училище має три навчальні корпуси загальною площею 4603 кв. м. Для проведення теоретичних і практичних занять в училищі діють 21 навчальний кабінет, 15 навчальних кімнат, 5 лабораторій, 2 кабінети інформатики.

Детальніше...

Участь співробітників кафедри патологічної анатомії СумДУ у 29-му Європейському Конгресі патологів

Представники кафедри патологічної анатомії Медичного інституту СумДУ проф. Анатолій Романюк, доц. Роман Москаленко та аспіранти Артем Піддубний та Владислав Сікора взяли участь у XXІХ-му Європейському конгресі патологів.

Захід відбувся 2-6 вересня у м. Амстердам (Нідерланди)в престижному конгрес-центрі RAI. Європейський конгрес патологів є найзначнішою подією року в патологічній анатомії: цьогоріч зібралося 3700 делегатів з майже 100 країн світу. XXІХ Конгрес патологів проходив під девізом «Патологія для піклування про пацієнта».

Україна на цьому Конгресі була представлена 4 співробітниками кафедри патологічної анатомії Сумського державного університету, 3 представниками кафедри патологічної анатомії НМУ ім. Богомольця та одним учасником з Дніпровської медичної академії. Необхідно відмітити, що одразу три представники СумДУ (Москаленко Р, Піддубний А, Сікора В.) отримали індивідуальні тревел-грант для резидентів та молодих спеціалістів в галузі патологічної анатомії «Bursary».

Представники кафедри патологічної анатомії СумДУ презентували 6 стендових доповідей з різних галузей патології. Кожну доповідь оцінювала експертна комісія, зацікавлені слухачі задавали питання.

За час проведення Конгресу були проведені зустрічі з іноземними колегами, представниками фірм-виробників приладів, програмного забезпечення та реагентів для патоморфологічних досліджень.

Головним трендом амстердамського зібрання фахівців з патології було розвиток технології “liquid biopsy” та дослідження у галузі імунотерапії раку. Зазначена тематика надзвичайно цікава для нашої делегації у контексті розвитку ідеї застосування “liquid biopsy” у практичну діяльність лікувально-профілактичних закладів м. Суми.

Поширення передових технологій, розвиток зв’язків та співробітництва з європейськими партнерами є важливим результатом участі в Європейському конгресі патологів представників кафедри патологічної анатомії СумДУ. Сподіваємося, що у подальшому розвиток “liquid biopsy” стане вагомим внеском у підвищення якості патоморфологічної діагностики в Україні.

Детальніше...

Кафедрою фізичної реабілітації проведені майстер-класи з фізіотерапії

До Всесвітнього дня фізіотерапевта студенти і викладачі Медичного інституту провели майстер-класи.

8 вересня 2017 року на базі кафедри фізичної реабілітації та спортивної медицини, яка розташована в Університетській клініці, були проведені майстер-класи для першокурсників. Студенти-першокурсники спробували себе у якості фізіотерапевта, ерготерапевта та поспілкувалися із третьокурсниками. У залі ЛФК усім бажаючим була надана можливість виконати вправи на степах, на фит-болах, на ТРХ-петлях. У масажному залі – повторити за викладачем основні прийому масажу та ознайомитися із різними масажними техніками. У фізіотерапевтичному кабінеті – зрозуміти що таке кінезіотейпування та показання до нього. В ерготерапевтичному кабінеті – виконати вправи для розвитку дрібної моторики кисті.

Велика вдячність викладачам-презентерам майстер-класів: Бріжатій Ірині Анатоліївні (майстер-клас із фітнес-програм), Ольховик Аліні Віталіївні (майстер-клас з кінезіотейпування), Ситник Ользі Андріївні (майстер-клас з ерготерапії) та Степаненку Олександру Сергійовичу (майстер-клас зі СПА-технологій). Разом з викладачами майстер-класи проводили студенти старших курсів: Бутиленко Дарина, Варака Артем, Лєбєдєв Олег, Вигоняйло Оксана та інші.

Детальніше...

Лекції провідних шведських спеціалістів з хелікобактерної інфекції

У рамках програми академічних обмінів ERASMUS+ для студентів і викладачів Медичного інституту 14 вересня 2017 року у приміщені Конгрес- Центру СумДУ відбулися наступні семінари:

- о 10-00 год семінар для аспірантів, які були зацікавлені в участі у програмі академічної мобільності ERASMUS+ (1 рік проведення досліджень в Umea University). Для участі у конкурсі необхідно було підготувати CV, список публікацій, мотиваційний лист, мовний сертифікат (за наявності)

- об 11-30 год семінар для викладачів, які мали бажання взяти участь у програмі академічної мобільності ERASMUS+ (проведення лекцій і практичних занять в Umea University, 12 днів).

Семінари проводили викладачі Університету Умео проф. Thomas Boren та Jeanna Bugaytsova у аудиторії 118 (1 поверх).

Літня школа «Перший крок до академічної мобільності»

З 3-го по 13-те липня 2017 року за ініціативи Наукового Товариства Студентів, Аспірантів та Молодих Вчених Медичного інституту СумДУ відбулася Літня школа «Перший крок до академічної мобільності».

У літній школі взяли участь як представники СумДУ (аспіранти, студенти, молоді вчені), так і науковці з інших вишів обласного центру, зокрема Сумського Національного аграрного університету. Спікерами були учасники та переможці різноманітних грантових програм. Серед них д.мед.н. професор Погорєлов М.В., к.мед.н., доц. Москаленко Р.А. та к.мед.н. Линдін М.С. Вони наголосили на ключових моментах пошуку та оформлення заявок, відповідали на питання та спонукали до участі в академічній мобільності власним прикладом.

Проведення заходу такого формату було обумовлене прагненням як самих слухачів, так і правління НТСА до розширення меж міжнародного співробітництва, залучення нових наукових партнерів та здобуття нових компетенцій. Засідання відбувалися в привітній та дружній атмосфері, що спонукала до спільного вирішення проблемних питань, пошуку нових ідей. Кожен слухач на практиці міг дізнатися про складнощі написання CV, грантової заявки та мотиваційного листа.

По завершенню Літньої школи кожен учасник отримав не лише сертифікат участі, а й цінні настанови та поради, що стануть в нагоді в подальшій науковій кар’єрі.

Детальніше...

Вчені медінституту отримали грант на проведення наукових досліджень у рамках програми Європейського союзу HORIZON 2020

Наукова група Сумського державного університету під керівництвом д.мед.н. Погорєлова Максима Володимировича увійшла до складу консорціуму, який отримав фінансування в рамках програми Marie Skłodowska-Curie Research and Innovation Staff Exchange (MSCA-RISE), що передбачає виконання наукових досліджень із забезпеченням академічних обмінів науковців з країн-партнерів.

Участь у престижному проекті стала можливою завдяки багаторічній праці колективу вчених, аспірантів та студентів СумДУ: Максима Погорєлова, Володимира Дейнеки, Олександра Олешка, Івана Бабича, Романа Москаленка, Вікторії Корнієнко, Євгенії Гусак, Вікторії Голубничої, Катерини Дєдкової, Ірини Любчак; а також тісній багаторічній співпраці зі вченими з Інституту прикладної фізики НАН України - Сергієм Данильченком, Оксаною Калінкевич, Олексієм Калінкевичем та Шеффілдського університету (Великобританія) -Gwendolen Reilly та Cecile Perrault. Важливу роль відіграла й наявність в СумДУ сучасної лабораторної бази з медико-біологічних досліджень і попередньої участі наших науковців у програмах міжнародних стажувань та обмінів.

Проект, в якому беруть участь науковці СумДУ (Nanostructural surface development for dental implant manufacturing), має за мету створення та впровадження в практику нового покоління дентальних імплантатів з функціональною поверхнею, що дасть можливість покращити якість життя пацієнтів та зменшити кількість післяопераційних ускладнень.

До складу консорціуму, поряд із СумДУ, увійшли університети Латвії, Великобританії, Італії, а також компанії, які працюють в галузі біотехнологій з Польщі, Чехії та Естонії. Виконання гранту передбачає 44 візити науковців СумДУ до провідних університетів та компаній Європи та близько 50 візитів вчених з інших країн до СумДУ впродовж 4-х років. Окрім наукової роботи, провідні вчені світу ознайомлять студентів та викладачів університету з сучасними досягненнями в галузі створення нових матеріалів, біотехнології, молекулярної біології тощо. Планується проведення міжнародних семінарів та майстер-класів.

Бібліотека розпочинає видачу літератури на осінній семестр!

Шановні студенти медичного інституту, запрошуємо вас отримати навчальну літературу на осінній семестр!

Першокурсникам для користування бібліотекою та отримання підручників необхідно оформити пластиковий читацький квиток, яким ви будете користуватися протягом всього терміну навчання. Вартість квитка потрібно оплатити в будь-якому банку за вказаними нижче реквізитами або в читальному залі медичної бібліотеки, яка знаходиться в Теоретичному корпусі Медичного інституту за адресою: вул. Санаторна, 31 (поруч з гуртожитками №4,5). При оплаті читацького квитка в бібліотеці банківська комісія відсутня.

25 серпня, під час поселення першокурсників до гуртожитку, відбудеться зустріч із співробітниками медичної бібліотеки, які нададуть необхідну інформацію та проведуть ознайомчу екскурсію бібліотекою.

Оформлення читацького квитка здійснюється в Бібліотечно–інформаційному корпусі СумДУ за адресою: вул. Р.-Корсакова, 2, ІІ поверх, кімната 206, щоденно з 8,00 до 16,30, крім вихідних. При собі мати чек про оплату.

Для студентів усіх курсів видача літератури здійснюватиметься відповідно вказаного нижче графіка лише при наявності читацького квитка, подовженого голограмою на наступний навчальний рік. Подовжити читацький квиток необхідно в читальному залі медичної бібліотеки.

Студенти 6 курсу будуть отримувати літературу відповідно з першим циклом навчання. Прохання завчасно ознайомитися з розкладом.

Реквізити для оплати читацького квитка в будь-якому банку:

Платник: ПІБ (вказується обов’язково)
Р/рахунок - 31255290205677.
Код отримувача – 05408289
МФО – 820172,
Банк отримувача - ДКСУ в м. Київ
Отримувач – Сумський державний університет.
Призначення платежу – за платні послуги бібліотеки (вказується обов’язково)
Сума платежу: 55,00 гривень.

Викладач кафедри сімейної медицини успішно здійснила заплив через Босфор

Викладач кафедри сiмейноi медицини Жаркова Альбiна Володимирiвна перепливла протоку Босфор, взявши участь у 29-му трансконтинентальному запливі, який відбувся 23 липня у Стамбулі.

Заплив через Босфор є одним з небагатьох світових плавальних марафонів. Вперше він відбувся в Стамбулі в 1989 році. Тоді участь взяло близько 70 спортсменів. Зараз кількість сягає до 2000 учасників. Заплив у Туреччині унікальний свою концепцією – траса довжиною 6,5 км починається в азійській частині Стамбула (в Анатолії) та завершується у Фракії – європейській частині цього міста. Змагання проводить Міжнародний олiмпiйський комітет Туреччини під девізом «Спорт для всіх», «Два континенти – один заплив».

Вітаємо нашу колегу та бажаємо подальших успіхів!

Детальніше...

Представниця кафедри ортопедії та травматології у рамках академічної мобільності стажувалася у Німеччині та отримала сертифікат категорії С

Протягом трьох місяців представниця кафедри ортопедії та траматології Шищук Анна Володимирівна проходила стажування на посаді лікаря у одній з провідних німецьких клінік Vivantes  Klinikum im Friedrichshain.

До її обов’язків входило збір анамнезу, встановлення результатів клінічних обстежень, проведення клінічних обстежень U1 та U2, надання першої медичної допомоги в родильному залі після спонтанних пологів та кесаревого розтину, а також супроводження доношених та недоношених дітей. Протягом навчання доводилося забирати кров у новонароджених, накладати флексюлі, забезпечувати новонароджених спонтанним диханням під постійним позитивним тиском та проводити штучну вентиляцію легень, лікувати вроджену інфекцію, гіпоглікемію та гіпербілірубінемію, а також проводити парентеральну та ентеральну дієтотерапію, інфузійну терапію.

Крім того, Анна Володимирівна ознайомилась з сучасними підходами до комплексного лікування новонароджених та грудних дітей після реанімації, з важким некротичним ентероколітом і синдромом короткої кишки, гіпотермією, вадами серця і пульмональною гіпертонією. Вона самостійно виконувала сонографічну приліжкову діагностику та здобула цінний досвід проведення ультразвукової діагностики голови, нирок і стегон.

12 та 13 травня Шищук А.В. взяла участь у педіатричній конференції у місті Грайфсвальд, присвяченій педіатричній імунології, неонатологічній і педіатричній інтенсивній медицині, нейропедіатрії, ендокринології та дитячій хірургіій.

Курс стажування завершився складанням іспиту з реанімації новонароджених за результатами якого курсантка отримала сертифікат категорії C.

Детальніше...

Вітаємо Чемича Миколу Дмитровича з Ювілеєм!

16 липня 2017 року завідувач кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією СумДу, професор, доктор медичних наук Чемич Микола Дмитрович відзначає ювілейний 60-й День народження!

Професійна діяльність Миколи Дмитровича розпочалася у Тернопільській державній медичній академії, яку він закінчив з відзнакою у 1984 р.: навчався у клінічній ординатурі, після її закінчення в аспірантурі, яку завершив успішним захистом кандидатської дисертації. З 1994 р. науково-педагогічна діяльність ювіляра пов’язана з Сумським державним університетом, де Микола Дмитрович пройшов усі щаблі професійного зростання і становлення: асистент кафедри факультетської терапії, доцент, завідуючий кафедрою інфекційних хвороб з епідеміологією, підготував і захистив докторську дисертацію. Тривалий час, перебуваючи на посаді завідувача кафедри, працював заступником директора медичного інституту з лікувальної роботи, очолював факультет післядипломної медичної освіти.

Педагогічна та науково-дослідницька робота є головними напрямками діяльності Миколи Дмитровича. Його лекції завжди відрізняються доступністю для сприйняття і логічні за змістом, практичні заняття – високим методичним рівнем. Професор Чемич М.Д. є автором 450 наукових праць, у тому числі підручників, монографій, має авторські свідоцтва, приймав участь у багатьох міжнародних наукових форумах (Анкара, Рим, Амстердам, Софія), входить до складу спеціалізованої вченої ради по захисту кандидатських (докторських) дисертацій при ВНМУ ім. М. І. Пирогова, проводить велику організаційно-методичну роботу в обласній клінічній інфекційній лікарні ім. З.Й. Красовицького, медичному інституті, лікувально- профілактичних закладах області. Постійно впроваджує у лікувальний процес нові методи діагностики і лікування.

Щиро вітаємо Вас, вельмишановний Миколо Дмитровичу, з Ювілеєм! Бажаємо Вам доброго здоров'я, хорошого настрою, великого особистого щастя, благополуччя, тепла і затишку в оселі, подальшого творчого натхнення, успішної наукової і педагогічної діяльності!