Представник кафедри патологічної анатомії медичного інституту СумДУ отримав премію Фонду ім. П.Г. Костюка

20 грудня 2017 року в м. Києві в Інституті фізіології ім. О. Богомольця НАН України відбулося урочисте засідання присвячене проведенню фінальної частини конкурсу серед молодих науковців України в галузі біомедичних досліджень, який цього року проводять Фонд ім. П.Г. Костюка та Наукове товариство ім. Шевченка (США).

Премію від Фонду ім. П.Г. Костюка отримують молоді вчені в галузі біологічних або медичних досліджень за наукові здобутки впродовж останніх трьох років своєї діяльності, які працюють в Україні та від захисту кандидатської дисертації яких минуло не більше 10 років.

Платон Григорович Костюк – видатний український нейрофізіолог. Після його смерті 2010 р. учні, котрі працюють у різних країнах світу, заснували фонд його імені, головна мета якого полягає у підтримці розвитку біомедичних досліджень в Україні. Грошові премії для лауреатів у розмірі $1 000 кожна формуються за рахунок добровільних внесків. Зробити такий внесок може будь-хто, небайдужий до долі біомедичних досліджень в Україні.

Цього року на премію претендували 20 науковців, у фінальну частину було відібрано 5 молодих вчених із Києва, Харкова й Сум, які розповіли про свої дослідження перед аудиторією своїх більш досвідчених колег. Серед фіналістів були такі учасники: Дмитро Бутов (Харківський національний медичний університет); Сергій Кропивко (Інститут молекулярної біології і генетики НАН України); Вячеслав Кулик (Інститут фізіології імені О.О. Богомольця НАН України); Іван Кучеренко(Інститут молекулярної біології і генетики НАН України); Роман Москаленко (Сумський державний університет).

Незалежне журі, до якого увійшли вчені родом із України, котрі працюють за кордоном, оцінювало кожного конкурсанта за такими критеріями, як: оригінальність та інноваційність досліджень; здатність зробити якнайбільше, виходячи з наявних ресурсів; актуальність наукової тематики; значення отриманих результатів; якість наукових публікацій.

За результатами конкурсу цьогорічну Премію Фонду П.Г. Костюка отримали виконувач обов’язків наукового співробітника лабораторії біомолекулярної електроніки відділу механізмів трансляції генетичної інформації Інституту молекулярної біології і генетики НАН України кандидат біологічних наук Іван Кучеренко та заступник директора з міжнародної діяльності медичного факультету Сумського державного університету, доцент кафедри патологічної анатомії цього ж інституту кандидат медичних наук Роман Москаленко.

Оцінку результатів конкурсу проводили зарубіжні вчені, представники та донори Фонду ім. П.Г. Костюка (США). З приводу нагородження перед аудиторією виступив директор Інституту фізіології ім. О.О.Богомольця академік Олег Олександрович Кришталь, який привітав переможців і фіналістів. Він відзначив, що стало доброю традицією, що фундатори Фонду (в основному це учні П. Г. Костюка, які працюють та проживають за кордонами України), щорічно обирають молодих вчених, що працюють в Україні та досягають певних успіхів у біомедичних дослідженнях.

Важливо, що в з 2015 року до заходу приєдналося Наукове товариство ім. Шевченка (США), найстаріша і авторитетніша організація української діаспори, що надало конкурсу більшого престижу. Роботи конкурсантів, опубліковані у високорейтингових міжнародних наукових журналах свідчать про те що, незважаючи ні на що, наука в Україні має майбутнє.