Представниця кафедри ортопедії та травматології у рамках академічної мобільності стажувалася у Німеччині та отримала сертифікат категорії С

Протягом трьох місяців представниця кафедри ортопедії та траматології Шищук Анна Володимирівна проходила стажування на посаді лікаря у одній з провідних німецьких клінік Vivantes  Klinikum im Friedrichshain.

До її обов’язків входило збір анамнезу, встановлення результатів клінічних обстежень, проведення клінічних обстежень U1 та U2, надання першої медичної допомоги в родильному залі після спонтанних пологів та кесаревого розтину, а також супроводження доношених та недоношених дітей. Протягом навчання доводилося забирати кров у новонароджених, накладати флексюлі, забезпечувати новонароджених спонтанним диханням під постійним позитивним тиском та проводити штучну вентиляцію легень, лікувати вроджену інфекцію, гіпоглікемію та гіпербілірубінемію, а також проводити парентеральну та ентеральну дієтотерапію, інфузійну терапію.

Крім того, Анна Володимирівна ознайомилась з сучасними підходами до комплексного лікування новонароджених та грудних дітей після реанімації, з важким некротичним ентероколітом і синдромом короткої кишки, гіпотермією, вадами серця і пульмональною гіпертонією. Вона самостійно виконувала сонографічну приліжкову діагностику та здобула цінний досвід проведення ультразвукової діагностики голови, нирок і стегон.

12 та 13 травня Шищук А.В. взяла участь у педіатричній конференції у місті Грайфсвальд, присвяченій педіатричній імунології, неонатологічній і педіатричній інтенсивній медицині, нейропедіатрії, ендокринології та дитячій хірургіій.

Курс стажування завершився складанням іспиту з реанімації новонароджених за результатами якого курсантка отримала сертифікат категорії C.

Клініка дитячої та підліткової медицини Vivantes Klinikum im Friedrichshain є академічною клінічною лікарнею Шаріте Берліну. Вона розрахована на 60 ліжок, зокрема 16 у відділенні інтенсивної неонатології. Кожного року клініка надає допомогу приблизно 4000 дітям в стаціонарі, а також приблизно 15000 екстреним пацієнтам. Спектр діяльності сягає від класичної загальної педіатрїї до педіатричної гастроентерології (центр підвищення кваліфікації) , педіатричної нефроурології, нейропедіатрії, педіатричної ревматології, інсектології та імунології з відповідно амбулаторною діяльністю.

Соціально-педіатричний центр з такими самими відділяннями є складовою частиною дитячої клініки. Неонатологія функціонує як перинатальний центр першого рівня. Завдяки інтенсивній неонатології щороку надається медична допомога приблизно 6000 новонародженим у власній клініці, а також у двох інших пологових будинках Берліну. 600 піцієнтів на рік отримують лікування в стаціонарі, з них 300 є недоношеними дітьми і приблизно 65 з вагою при народженні менше ніж 1500 г. Щороку проводяться біля 90 виїздів реанімобілів у межах Берліну.