Участь співробітників кафедри патологічної анатомії СумДУ у 29-му Європейському Конгресі патологів

Представники кафедри патологічної анатомії Медичного інституту СумДУ проф. Анатолій Романюк, доц. Роман Москаленко та аспіранти Артем Піддубний та Владислав Сікора взяли участь у XXІХ-му Європейському конгресі патологів.

Захід відбувся 2-6 вересня у м. Амстердам (Нідерланди)в престижному конгрес-центрі RAI. Європейський конгрес патологів є найзначнішою подією року в патологічній анатомії: цьогоріч зібралося 3700 делегатів з майже 100 країн світу. XXІХ Конгрес патологів проходив під девізом «Патологія для піклування про пацієнта».

Україна на цьому Конгресі була представлена 4 співробітниками кафедри патологічної анатомії Сумського державного університету, 3 представниками кафедри патологічної анатомії НМУ ім. Богомольця та одним учасником з Дніпровської медичної академії. Необхідно відмітити, що одразу три представники СумДУ (Москаленко Р, Піддубний А, Сікора В.) отримали індивідуальні тревел-грант для резидентів та молодих спеціалістів в галузі патологічної анатомії «Bursary».

Представники кафедри патологічної анатомії СумДУ презентували 6 стендових доповідей з різних галузей патології. Кожну доповідь оцінювала експертна комісія, зацікавлені слухачі задавали питання.

За час проведення Конгресу були проведені зустрічі з іноземними колегами, представниками фірм-виробників приладів, програмного забезпечення та реагентів для патоморфологічних досліджень.

Головним трендом амстердамського зібрання фахівців з патології було розвиток технології “liquid biopsy” та дослідження у галузі імунотерапії раку. Зазначена тематика надзвичайно цікава для нашої делегації у контексті розвитку ідеї застосування “liquid biopsy” у практичну діяльність лікувально-профілактичних закладів м. Суми.

Поширення передових технологій, розвиток зв’язків та співробітництва з європейськими партнерами є важливим результатом участі в Європейському конгресі патологів представників кафедри патологічної анатомії СумДУ. Сподіваємося, що у подальшому розвиток “liquid biopsy” стане вагомим внеском у підвищення якості патоморфологічної діагностики в Україні.