Візит до Медичного університету м. Плевен

З 8 по 12 жовтня відбувся візит директора медінституту Лободи А.М. та заступника директора з наукової роботи Погорєлова М.В. до Медичного університету м. Плевен (Болгарія).

СумДУ та МУ-Плевен мають багаторічний досвід співпраці – спільні публікації, участь у міжнародному проекті, візити науковців та студентів.

Цього року візит відбувався під час щорічної конференції молодих вчених, на якій наші науковці виступили з пленарними доповідями з питань проблем діагностики та лікування анемії у дітей а також перспектив розробки сучасних ортопедичних імплантатів.

Під час конференції була досягнена домовленість щодо співпраці з між студентським науковим товариством МУ-Плевен та НТСА МІ СумДУ. Під час візиту відбулась зустріч представників МІ з ректором університету Prof. Dr. Slavcho Tomov на якій обговорювались питання подальшої співпраці в рамках міжнародних освітніх та наукових програм. Важливою була домовленість про можливість проходження стажування з роботизованої та ендоскопічної хірургії, в якій МУ-Плевен є лідером у Східній Європі. В університеті наявні 2 роботизованих хірургічних комплекси Da Vinchi а також надсучасний центр ендоскопічної хірургії в якому проходять навчання студенти університету та лікарі з багатьох Європейських клінік.

Під час візиту до університетської клініки наші співробітники були ознайомлені з новітніми методами діагностики та лікування злоякісних пухлин – PET-томографом та прискорювальним комплексом, який дає можливість таргетної радіотерапії новоутворень.