Безпека понад усе: проведено навчання з евакуації студентів в стоматологічному корпусі

31 жовтня у м. Суми відбулося тактико-спеціальне навчання, яке було організовано кафедрою стоматології Медичного інституту Сумського державного університету (зав. кафедри проф. Лахтін Ю.В.).

У приміщеннях закладу під час навчального процесу перебуває значна кількість людей. Тому ліквідація надзвичайних подій на таких об’єктах вимагає чіткого відпрацювання дій працівників закладу та рятувальників.

За тактичним задумом, через коротке замкнення електромережі на третьому (мансардному) поверсі корпусу кафедри стоматології у приміщенні навчальної аудиторії виникла пожежа. Внаслідок загоряння за короткий термін сталося щільне задимлення всього поверху та приміщень на ньому. Після проведення загальної евакуації та перевірки студентів і персоналу навчального закладу, було встановлено, що не вистачає трьох осіб.

За підвищеним номером виклику на гасіння прибули чергові караули пожежно-рятувальних підрозділів обласного центру. На місці було організовано дві оперативні дільниці, які зосередили свої дії на пошуку та рятуванні людей, ліквідації пожежі та захисті сусідніх поверхів. Також рятувальники розгорнули штаб пожежогасіння для координації роботи підрозділів.

На третьому поверсі вогнеборці знайшли трьох працівників обслуговуючого персоналу закладу. Умовних постраждалих терміново вивели в безпечне місце. Спільними зусиллями всіх підрозділів вдалось локалізувати загоряння, запобігши перекиданню вогню на сусідні приміщення і поверхи, та ліквідувати пожежу.

Дані навчання проводяться з метою визначення рівня підготовки та тренування особового складу підрозділів Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області щодо ліквідації пожеж, проведення аварійно-рятувальних робіт у місцях з масовим перебуванням людей і відпрацювання взаємодії з представниками об’єктів до ліквідації наслідків надзвичайних подій.

Після закінчення навчання та підбиття підсумків завідувач кафедри стоматології СумДУ Юрій Лахтін під час шикування особового складу на подвір’ї закладу подякував рятувальникам за проведену на високому рівні ліквідацію умовної пожежі та висловив сподівання щодо подальшої плідної співпраці, спрямованої на запобігання виникнення надзвичайних ситуацій у закладі.