У нас відбулася Всеукраїнська науково-методична конференція, присвячена 25-річчю Медичного інституту

Минулого тижня відбулася Науково-методична конференція, присвячена 25-ти річчю Медичного інституту СумДУ «Перспективи розвитку медичної науки і освіти».

Участь у конференції взяли більш ніж 250 вчених з нашого університету та провідних медичних вищих навчальних закладів з Києва, Харкова, Одеси, Луганська, Чернівців, Тернополя та Миколаєва.

На відкритті конференції виступили проректор з наукової роботи СумДУ, д.фіз-мат.н., проф. Чорноус А.М. та директор Медичного інституту, д.мед.н. Лобода А.М., які зробили наголос на досягненнях МІ за 25 років існування в науковій, міжнародній та навчальній роботі, відмітили значний ріст кількості міжнародних наукових та навчальних грантів і госпдоговірних наукових досліджень. Проф. Чорноус А.М. вказав на значний вплив Медичного інституту на становлення медичної галузі в м. Суми та області.

На пленарному засіданні було заслухано доповідь д.фіз-мат.н., член-кор. НАНУ Суходуба Леоніда Федоровича, який висвітлив останні досягнення наших вчених в галузі біоматеріалів медичного призначення. Велику зацікавленість викликала доповідь проф. Атамана Олександра Васильовича щодо проблем медичної освіти в Україні та шляхи зростання якості випускників медичних вишів.

На секційних засіданнях учасники конференції розглянули питання розвитку наукових досліджень в галузі експериментальної та клінічної медицини та проблеми науково-методичного забезпечення навчального процесу при підготовці медичних кадрів.

В рамках конференції відбулось засідання секції, присвяченої пам’яті видатного вітчизняного морфолога професора Володимира Георгійовича Ковешнікова. Його учні, професори Сікора В.З., Романюк А.М. та Пикалюк В.С. висвітлили життєвий шлях Вчителя як непересічної Людини, Громадянина та Вченого. Окрім спогадів про Вчителя, на секції було заслухано наукові доповіді, які є продовженням наукової школи Ковешнікова В.Г.

В рамках конференції відбулась зустріч директора МІ з представниками медичних інститутів та факультетів, які знаходяться в системі МОН України. Зокрема, участь в нараді прийняли проф. Грищенко Г.В. (Чорноморський національний університет імені Петра Могили), проф. Харченко О.І. та проф. Хоперія В.Г. (Київський національний університет імені Тараса Шевченка), проф. Шерстюк С.О (Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна).

Представники провідних університетів України відмітили високий рівень університетської клініки, бібліотечно-інформаційного центру СумДУ та матеріально-технічного забезпечення навчального процесу в нашому університеті. На нараді з представниками університетів-партнерів було прийняте рішення щодо активізація співпраці між нашими вишами в науковій та освітній галузях з використанням потенціалу, який наявний в класичних вищих навчальних закладах.

Загалом, ювілейна конференція принесла безліч позитивних емоцій для учасників, нові наукові знайомства та домовленості про майбутні наукові та освітні проекти.