Загальна інформація про факультет післядипломної освіти

ФПОФакультет післядипломної медичної освіти (ФПМО) у складі медичного інституту Сумського державного університету створено 1 листопада 2006 року. Першим керівником факультету з 2006 по 2008 рік був професор, доктор медичних наук Чемич М.Д, ним було зроблено значний внесок у розвиток післядипломної освіти в медичному інституті Сумського державного університету.

Сьогодні роботою деканата керує безпосередньо в.о. директора медичного інституту Сміянов В.А., кандидат медичних наук, доцент.

Основною метою діяльності ФПМО є забезпечення потреб органів і установ охорони здоров’я регіону у висококваліфікованих фахівцях різних спеціальностей на основі формування безперервної післядипломної освіти, постійного підвищення кваліфікаційного рівня лікарів, який базується на системі державних стандартів.

Основними завданнями факультету в галузі освітньої діяльності є:

• первинна спеціалізація випускників вищих медичних закладів освіти III і IV рівнів акредитації в інтернатурі;
  • отримання лікарями освітньо-кваліфікаційного рівня - магістрів медицини під час проходження інтернатури з певної спеціальності або після спеціалізації;
  • проведення циклів тематичного вдосконалення;
  • проведення передатестаційних циклів зі спеціальностей терапія та педіатрія;
  • підвищення кваліфікації лікарів шляхом навчання в клінічній ординатурі;
  • надання допомоги закладам охорони здоров’я у здійсненні заходів з безперервної післядипломної освіти.

Факультет післядипломної медичної освіти має у своєму складі підрозділи:

інтернатури і магістратури, який очолює заступник декана Мелеховець Оксана Костянтинівна, кандидат медичних наук, доцент;

підвищення кваліфікації фахівців, який очолює заступник декана Ситник Олександр Леонідович, кандидат медичних наук, доцент.

ФПО 2До складу ФПМО увійшли: кафедра сімейної медицини з курсами пропедевтики внутрішніх хвороб та ендокринології (завідувач кафедри - доктор медичних наук, професор Орловський Віктор Феліксович) та кафедра педіатрії післядипломної освіти з курсом дитячих інфекцій (завідувач кафедри - доктор медичних наук, професор Сміян Олександр Іванович), кафедра внутрішньої медицини післядипломної освіти (завідуюча кафедрою - доктор медичних наук, професор Приступа Людмила Никодимівна)Проводиться робота з організації третьої кафедри післядипломної освіти. У навчальному процесі на факультеті післядипломної освіти задіяні ще 12 кафедр медичного інституту.