30-th European Congress of Pathology

Делегація кафедри патологічної анатомії СумДУ взяла участь у 30-му конгресі Європейської спілки патологів.

Цьогорічний Конгрес Європейської спілки патологів пройшов у м. Більбао (Іспанія) з 8 по 12 вересня 2018 року та проходив під девізом «Патологія: шлях до точної медицини». Цей найбільший у світі Конгрес патологів зібрав понад 3500 учасників з 87 країн світу. Представниками СумДУ на Конгресі були д.мед.н., проф. Анатолій Романюк, к.мед.н. Микола Линдін, асистент Наталія Гирявенко та аспіранти Артем Піддубний та Владислав Сікора. До складу делегації нашого університету також увійшла к.мед.н., доцент кафедри педіатрії Оксана Романюк.

Важливим є той факт, що одразу чотири представники кафедри патологічної анатомії (Линдін М., Гирявенко Н., Піддубний А. та Сікора В.) були удостоєні індивідуальних тревел-грантів для молодих спеціалістів у галузі патології «Bursary».

Під час проведення Конгресу відбулися зустрічі з іноземними колегами, представниками дистриб’юторів та виробників високоякісного обладнання, реагентів та програмного забезпечення для діяльності патоморфологічних лабораторій.

Делегатами від СумДУ було представлено 4 стендові доповіді у різних галузях патології. Оцінювання проводилося експертними комісіями, до складу яких входили провідні науковці в галузі патології. Разом з тим, проф. Романюк А.М. та аспірант Піддубний А.М. мали змогу представити результати власних досліджень під час секційних засідань у формі усної доповіді.

Результатом участі представників нашого університету в Європейському конгресі патологів стало обмін досвідом та поглиблення співробітництва з іноземними колегами, поширення передових технологій та впровадження результатів новітніх досліджень для підвищення якості патоморфологічної діагностики в Україні.