«Актуальні проблеми медичного забезпечення спорту високих досягнень»

7-8 листопада в Конгрес-центрі Сумського державного університету відбулася перша в Україні науково-практична конференція «Актуальні проблеми медичного забезпечення спорту високих досягнень». До організації заходу поряд із СумДУ долучилися Національний олімпійський комітет, Федерація легкої атлетики України та Національний антидопінговий комітет. Участь у конференції взяли провідні науковці, фахівці спортивної медицини, спортивні лікарі, тренери та спортсмени з майже усіх областей України.

Під час конференції директор науково-методичного центру спортивної медицини СумДУ Юрій Атаман представив досвід роботи зі спортсменами високих кваліфікацій та напрацювання університету в цьому напрямку. За словами директора Медичного інституту СумДУ Андрія Лободи, «ця конференція є унікальною для України, оскільки тут проходить спілкування науковців і практиків, які працюють у федераціях, антидопінговому комітеті, займаються питаннями спортивного харчування тощо. Матеріали конференції будуть корисними спортсменам, їх тренерам та колегам-науковцям».

Під час пленарного засідання учасники розглянули питання сучасних підходів до оцінки функціональної підготовленості спортсменів, застосування кардіопротекторів, хірургічного лікування травматичних ушкоджень м’язів, ролі магнітно-резонансної томографії у діагностиці, особливості харчування спортсменів у змагальному періоді та інші. Також учасники мали змогу відвідати майстер-класи провідного тренера-реабілітолога Національної збірної команди України з легкої атлетики Євгена Савченка та кандидата медичних наук, провідного фахівця науково-методичного центру спортивної медицини СумДУ Альбіни Жаркової.