Кращий студент СумДУ – 2020

17 листопада Сумський державний університет відзначив Міжнародний день студентів. У рамках святкових урочистостей, що відбувалися онлайн, пройшло офіційне оголошення переможців щорічного конкурсу «Кращий студент».

Зі святом студентів привітав в.о. ректора СумДУ, професор, заслужений працівник освіти України – Анатолій Васильєв. Він наголосив на принципах студентоцентризму, якого дотримується наш університет, і на безмежній кількості можливостей, що надає виш для професійного та особистісного розвитку. Анатолій Васильєв відзначив високі наукові досягнення, вражаючі здобутки у спорті та мистецтві, активну громадську позицію студентів СумДУ.

З нагоди свята керівник закладу побажав студентам бути активними та цілеспрямованими. «Формуйте себе для сьогодення та майбутнього», – підкреслив Анатолій Васильєв.

Традиційно переможців конкурсу «Кращий студент СумДУ» визначали у кількох номінаціях, що підкреслюють наукові, навчальні, громадські та культурні досягнення.

Кращими в номінації «Наукова діяльність» стали студентка ННІ ФЕМ імені Олега Балацького Поліна Кучеренко та студентка ННІ права Єлизавета Полянська.  

Переможці у номінації «Навчальна діяльність» –  студенти ННІ БТ «УАБС» Ольга Єременко та факультету ТеСЕТ Владислав Іземенко.

Утім, студентське життя не обмежується лише навчанням та науковими здобутками. Активні й цілеспрямовані студенти СумДУ можуть проявити лідерські якості у системі студентського самоврядування, профспілковій роботі чи волонтерському русі. Найактивніші суспільні діячі відзначені у відповідних номінаціях.

У номінації «Громадський діяч» перемогла студентка факультету ІФСК Софія Малус. «Кращим студентом-волонтером» визнано Артема Осадчого – студента Медичного інституту, а першість у номінації  «Профспілковий діяч» отримала студентка факультету ІФСК Даяна Тарасюк.

Велика увага в нашому університеті приділяється також творчому розвитку. У гуртках і студіях Культурно-мистецького центру плекають лауреатів всеукраїнських та міжнародних конкурсів, а знакові міські та обласні концерти не обходяться без наших творчих колективів.

Перемогу в номінації «Культурно-мистецька діяльність» отримали Аліна Миколенко – студентка ННІ права та Олександр Мироненко – студент факультету ТеСЕТ.

Іноземні студенти, котрі навчаються в СумДУ, також не стоять осторонь студентського життя.  Цього року переможцем у номінації «Кращий іноземний студент» став представник Медичного інституту Віреко Ендрю Авуах.

Наші спортсмени відзначаються численними спортивними досягненнями. Серед них є переможці та призери Всесвітніх універсіад, змагань та чемпіонатів всеукраїнського, європейського і світового рівнів. Отже, «Кращими спортсменами» СумДУ у 2020 році визнано Едуарда Забуженка – Медичний інститут та Артема Овчиннікова – факультет ЕлІТ.

У номінації «Робота в гуртожитках» кращою стала студентка Медичного інституту  Лариса Шевчук.

І… головна інтрига дня – оголошення переможця цьогорічного конкурсу «Кращий студент СумДУ». Це – студентка факультету ЕлІТ Світлана Вакал.

Дівчина навчається на секції інформаційних технологій проєктування кафедри комп’ютерних наук, є постійною учасницею науково-практичних конференцій, має наукові публікації, займається громадською діяльністю. Після отримання диплому магістра Світлана планує вступати до аспірантури. Перемога в конкурсі «Кращий студент СумДУ 2020», за її словами, стала несподіванкою, адже конкурувати довелося з кращими серед кращих. «Одночасно мене огорнули відчуття шоку, паніки, ейфорії, гордості, збудження, хотілося поділитися нагородою з усім світом, –  не приховує емоцій переможниця. – Напевно, це другий найкращих день за позитивними емоціями та відчуттями після народження донечки».

Світлана Вакал висловлює подяку улюбленому факультету ЕлІТ за надані можливості реалізації себе як успішної особистості.

«Особлива подяка кафедрі комп’ютерних наук, де викладачі завжди йдуть назустріч і допомагають у всіх починаннях, не тільки навчають, але й надають впевненості, психологічної підтримки, а інколи й умовного «стусана», який так необхідний для впевненого кроку в успішне майбутнє», – зазначила краща студентка СумДУ 2020 року.

Сумський державний університет пишається своїми студентами, щиро вітає цьогорічних переможців конкурсу із заслуженою нагородою і бажає подальших успіхів, здійснення особистих та професійних мрій, нових здобутків і перемог!