«Дипломи пам’яті»: у СумДУ вшанували пам’ять студентів, які загинули захищаючи Україну

2 вересня Сумський державний університет провів акцію в пам’ять про загиблих на війні з росією студентів.

Як повідомив Микита КОВАЛЕВСЬКИЙ, випускник-бакалавр СумДУ, ініціатор спецпроєкту 1+1 про виші та студентів під час війни, до якого ввійшов і цей захід СумДУ, сумську акцію приурочили до Дня знань і початку навчального року, а також до Дня визволення міста Суми. «Свого часу наше місто вже було визволене від нацистів, а зовсім скоро буде визволено, буде визволена вся Україна від фашистів сьогодення, від російських окупантів», – зазначив Микита.

На стенді біля кампусу СумДУ в центрі міста розмістили з десяток дипломів з іменами. Їх ніколи не вручать урочисто власникам, адже вони віддали своє життя в боротьбі за Україну. З-поміж іменних дипломів також – «Невідомій студентці-героїні» та «Невідомому студентові-герою», які уособлюють загиблих на війні молодих людей з усієї України., з надписом замість фаху: «Вони мали закінчити університет і будувати своє майбутнє. Вони писали історію боротьби своєї країни, але власної так і не змогли завершити. Пам’ятаймо цей незламний подвиг заради того, щоб інші мали шанс на гідну освіту».

Ректор СумДУ Василь КАРПУША наголосив: дуже добре, що студенти бережуть пам’ять про своїх ровесників, відважних героїв, які стали на захист нашої держави і віддали за неї своє життя.

«Агресор намагається знищити нашу націю. Але йому це не вдасться, адже в Україні – мужня, сильна і розумна молодь, яка розбудує державу. Сподіваємось, що перемога вже близько», – підкреслив ректор.

Біля стенда з дипломами учасники акції запалили лампадки в пам’ять тих, хто назавжди залишиться студентом.