Відбувся науковий семінар за результатами стажування д.м.н. Погорелова М.В. у Шеффілдському університеті

Відбувся науковий семінар23 квітня на базі медичного інституту відбувся науковий семінар за результатами стажування д.мед.н. Погорєлова М.В. в Шеффілдському університеті (Великобританія).  Візит відбувався в рамках програми МОН «Стажування в провідних наукових закладах світу». Даний візит є продовженням минулорічної співпраці в рамках даної програми з доктором Гвендолен Рейлі. Стажування надало можливість провести дослідження на найсучаснішому рівні з використанням самого нового обладнання та передових технологій.

На семінарі Погорєлов М.В. представив результати дослідження нових біосумісних матеріалів на основі хітозану з використанням культур клітин. Під час дослідження було використано широкий спектр матеріалів та проведено їх тестування на культурах остеобластів та фібробластів.  Результати дослідження довели нетоксичність матеріалів та дозволили відповісти на ряд актуальних питань.  При цьому дослідження виявили ряд нових властивостей матеріалів та поставили нові питання, на вирішення яких будуть направлені зусилля цілої групи вчених найближчим часом. Сподіваємось на подальше тісне співробітництво з вченими з Великобританії та можливості використання сучасного обладнання.

Проведення даного дослідження було б неможливе без тісної співпраці кафедр анатомії людини, гігієни та екології а також патологічної анатомії Медичного інституту, Інституту прикладної фізики НАН України (Калінкевич О., Калінкевич А., Данильченко С.) а також аспірантів та студентів Медичного інституту (Дейнека В., Бабич І., Гусак Є., Олешко О., Корнієко В.).

Відбувся науковий семінарВідбувся науковий семінар