Чудовий досвід та незабутні враження від стажування в медичному закладі в Німеччині

Johanniter-Krankenhaus Genthin-Stendal / Frauen, Kinderu. Jugendmedizin, м. Стендаль, НімеччинаСьогодні студенти медичного інституту СумДУ мають чудову можливість пройти стажування за своєю спеціальністю за кордоном, набути досвіду роботи у тамтешніх медичних закладах, удосконалити знання іноземної мови й зав’язати наукові, ділові та особисті знайомства. Останніми роками СумДУ налагодив співпрацю з багатьма закордонними клініками та медичними центрами, що відкриває широкі можливості для міжнародного співробітництва у цій сфері.

Нещодавно з одномісячного стажування (12.01.15-13.02.15) повернулася студентка 5 курсу медичного інституту СумДУ Шищук Анна Володимирівна. Стажування проходило відповідно до угоди, укладеної між кафедрою ортопедії і травматології СумДУ та дитячою, юнацькою та жіночою клінікою «Die Johanniter» (Johanniter-Krankenhaus Genthin-Stendal / Frauen, Kinder-u. Jugendmedizin), яка знаходиться у м. Стендаль (Німеччина).

Студентка Шищук А.Д.Це був уже другий етап стажування нашої студентки у цій клініці. Під час першого етапу, який проходив влітку минулого року, крім основної роботи у клініці, Анна Володимирівна відвідала ще й Світовий медичний конгрес, присвячений проблемам неонатології дитячої реанімації, що проходив у м. Бонн 26-29 червня 2014 р.

Метою обох етапів стажування було вдосконалення практичних навичок, яке включало знайомство з німецькими методами ведення пацієнтів у клініці, проведення клінічних обстежень хворих, функціональної та лабораторної діагностики, лікування пацієнтів в стаціонарі, участь в лікарських обходах, невідкладні чергування, участь в оперативних втручаннях, заповнення первинної медичної документації та ін.

Участь у конференції м.Бонн (Німеччина)Зі слів Анни Володимирівни, проходження такого стажування у якості виробничої практики дозволило відчути себе лікарем, глибше осягнути необхідність і гуманність обраної професії. Воно надало можливість вести хворих з різноманітною патологією за європейськими стандартами, реалізувати отримані під час теоретичного навчання знання на практиці, удосконалювати свої навички та вміння, нести відповідальність за долю пацієнтів. "Практика навчила мене витримці і терпінню, що, безперечно, стане в нагоді у подальшій лікувальній роботі. Крім того, стажування – це багато інших нових і незабутніх вражень!",- зауважила Анна Володимирівна.