Інтеграція СумДУ в Європейський науково-освітній простір: Словацький вектор

Цього тижня між медичним інститутом СумДУ та Факультетом Медицини Університету Коменського (м. Братислава, Словаччина) підписано Угоду про співробітництво у галузі освіти і науки, яка врегульовує питання академічної співпраці, спільних наукових досліджень та академічної мобільності викладачів і студентів обох вищих навчальних закладів.

Відповідних домовленостей було досягнуто в ході робочого візиту групи науковців медичного інституту СумДУ у складі завідувача кафедри морфології професора Бумейстер В.І., доцента Приходько О.А., асистентів Ярмоленко О.С. і Дмитрука С.М. до Університету Коменського у листопаді цього року.

Наші фахівці взяли участь в роботі науково-практичної конференції, яка була присвячена актуальним питанням сучасної морфології та приурочена до дня пам’яті видатного вченого, засновника словацької анатомічної школи, професора Юліуша Леденій-Ладзянського (1903-1943).

Співробітники кафедри морфології ознайомились з методиками, які застосовують словацькі колеги у викладанні морфологічних дисциплін, оснащенням та роботою наукових лабораторій Факультету Медицини Університету Коменського, обмінялись досвідом щодо сучасних способів виготовлення анатомічних об’єктів для кваліфікованої підготовки студентів-медиків, вивчили інноваційні підходи у виконанні фундаментальних та прикладних наукових досліджень. Також були проведені консультації з питань подальшої спільної грантрайтінгової діяльності та узгоджені напрямки і конкретні плани спільних наукових досліджень.

Наші викладачі відчули доброзичливу атмосферу та теплий прийом, організований багато в чому завдяки старанням завідувача Кафедри Анатомії пані Елішки Кубікової, яка зокрема відзначила, що партнерство двох університетів України та Словаччини значно розширює горизонти морфологічної науки у сучасному Європейському науково-освітньому просторі.