Міжнародна наукова конференція з медицини

Вже третій рік поспіль кафедра онкології та радіології залюбки приймає запрошення латвійських колег до співпраці та бере участь у щорічній International Scientific Conference on Medicine, що традиційно є частиною Scientific Conference of the University of Latvia. Останні 2 роки у зв’язку з пандемією COVID-19 конференція проводиться в онлайн форматі.

Цьогоріч 23 квітня, в перший день конференції, результати свого дослідженняTP53 and PIC3CA gene mutations as targets for circulating tumor DNA detection in colorectal and breast cancer patients” презентували аспіранти кафедри Костюченко В. В. та Привалова А. П.. Робота виконувалася в рамках дослідження технології Liquid Biopsy, що проводиться на кафедрі вже близько 3 років. Виконання даного проєкту було б неможливим без сучасного, високоточного обладнання, що розміщене в Лабораторії молекулярно-генетичних досліджень на базі Університетської клініки Сумського державного університету.

Сьогодні аспіранти кафедри працюють з унікальним на території України QuantStudio 3D Digital PCR System (Applied BiosystemsUSA), що дозволяє визначити точну кількість шуканих мутацій за умови їх низької концентрації в досліджуваному зразку.

Сучасні технології та наполеглива праця, дає змогу колективу кафедри онкології та радіології йти в ногу зі світовими науковими тенденціями та достойно представляти Медичний інститут на міжнародних конференціях.