Медичний інститут СумДУ сприятиме впровадженню проєкта з телемедицини на Сумщині

26 червня відповідний меморандум підписали:  Франс Гермес – директор Spectrator Video Technology, Володимир Поцелуєв – голова Сумської госпітальної ради, Сергій Бутенко – начальник управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації, Андрій Лобода – директор Медичного інституту СумДУ, Ігор Коротич – виконавчий директор ІСС та Володимир Демура – віцепрезидент «Hitech office».

Першим етапом співпраці стане пілотний проєкт у Сумському госпітальному окрузі, потім він пошириться на всю Сумщину. Вже за два тижні компанія Spectrator Video Technology поставить першу партію необхідного обладнання та проведе навчання з персоналом. Проєкт дасть можливість жителям оперативно контактувати з сімейним лікарем за допомогою відповідного мобільного додатку, а за необхідності – отримати консультацію спеціаліста вузького профілю.  Окрім того, пацієнт зможе самостійно виміряти певні показники (тиск, рівень цукру тощо), які будуть оперативно відображені у його історії хвороби та на моніторі лікаря під час консультації.

Подібні технології Еhealth використовують в багатьох країнах світу для зменшення вартості та збільшення ефективності медичної допомоги. Директор МІ СумДУ Андрій Лобода висловив готовність науковців СумДУ сприяти впровадженню проєкта з телемедицини, зокрема в частині IT-підтримки та навчання персоналу лікарень.