Медичний інститут СумДУ відвідали науковці із університету Умео (Швеція)

5-7 червня Медичний інститут Сумського державного університету відвідали вчені з університету Умео (Швеція). До складу делегації увійшли: професор Томас Борен та доктор Жанна Бугайцова з відділу медичної біохімії та біофізики, а також професори Андерс Берлунг та Маджид Ебрахімі. Гості прочитали шість лекцій, що стосувалися особливостей стоматологічної освіти та надання стоматологічної допомоги у Швеції, а також питання адаптації гелікобактер пілорі до різних умов.

У межах візиту делегації відбувся круглий стіл між представниками університету Умео та керівництвом МІ на чолі з його директором Андрієм Лободою. Учасники обговорили наступні етапи співпраці за програмою Еrasmus – цьогорічний проєкт продовжено на три роки, що значно розширює можливості співпраці між двома університетами. Упродовж наступних двох років планується 12 візитів вчених з Умео з лекціями та семінарами з різних проблем стоматології, що значно підвищить якість підготовки студентів-стоматологів МІ СумДУ. Минулого року, у межах виконання попереднього проєкту, чотири аспіранти МІ протягом року проводили дослідження в університеті Умео.

Також відбулася зустріч у Центрі колективного користування науковим обладнанням з науковою групою д.мед.н., професора Максима Погорєлова. Науковці обговорили перспективи проведення спільних досліджень із застосування металевих наночасточок з метою створення нових продуктів для стоматології.

За результатами візиту заплановано подавати ряд проєктів на міжнародні наукові гранти для фінансування спільних наукових досліджень. Наступного разу партнери з Умео планують відвідати Сумський державний університет у межах щорічної конференції Медичного інституту «Biomedical Prespectives» в жовтні 2019 року.