На території Медичного інституту відбулося освячення відновленого православного храму

21 листопада архієпископ Сумський та Охтирський Мефодій з духовенством єпархії провів обряд освячення престолу храму Архангела Михаїла, відремонтованого коштами Сумського державного університету.

На Богослужінні був присутній в.о. ректора СумДУ Анатолій Васильєв, проректор Анатолій Положій, директор Медінституту Андрій Лобода, а також будівельники та прихожани.

Архангело-Михайлівський храм є частиною історичних споруд садибного комплексу графині Штеричевої.  Головний будинок маєтку, створений за проєктом відомого архітектора Олександра Паліцина у 1810 році, є архітектурною пам’яткою національного значення. Садибу називають «найбільш досконалою в художньому відношенні з усіх збережених на Слобожанщині».

З 2012 року історичний комплекс передано на баланс Сумського державного університету. На території маєтку наразі розміщені кампуси Медичного інституту. Як зазначив очільник університету Анатолій Васильєв, увесь цей час у храмі велися служби, але зважаючи на потребу у відновленні через значний вік будівлі, тут були проведені ремонтні роботи.

Архієпископ Сумський та Охтирський Мефодій відзначив турботу керівництва та колективу університету за збереженням історичного маєтку і, зокрема, внесок у відновлення культової споруди.

По завершенні літургії відбулося нагородження орденами і медалями від Православної церкви України усіх причетних до проведення реставраційних робіт. Серед нагороджених – очільник університету Анатолій Васильєв та проректор Анатолій Положій. Їх участь у відновленні храму відзначена найвищою церковною нагородою – орденом святого рівноапостольного князя Володимира.