Відбулась щорічна Міжнародна конференція «Наноматеріали: застосування та властивості», організована СумДУ

11 вересня в м. Одеса завершила роботу Міжнародна конференція «Наноматеріали: застосування та властивості» (2021 IEEE 11th International Conference «Nanomaterials: Applications & Properties»), яку Сумський державний університет проводить щорічно спільно з IEEE Nanotechnology Council за підтримки IEEE Magnetics Society, та International Union for Pure & Applied Physics.

В організації і проведенні цьогорічної конференції активну участь взяли науковці факультету електроніки та інформаційних технологій і Медичного інституту СумДУ.

Організаційний комітет 11-ї конференції очолили проф. Олександр ПОГРЕБНЯК (завідувач кафедри наноелектроніки та модифікації поверхні СумДУ) та Валентин НОВОСАД (IEEE Nanotechnology Council, США). У складі технічного комітету були: проф. Горан КАРАПЕТРОВ (Університет Дрекселя, США), проф. Максим ПОГОРЄЛОВ (Медичний інститут СумДУ) та проф. Олександр ПРОКОПЕНКО (КНУ імені Тараса Шевченка).

Робота конференції була організована в змішаному форматі з використанням сучасних комунікаційних онлайн-платформ. Це дозволило зібрати велику аудиторію вчених не тільки в конференц-залах готелю «Gagarinn» (м. Одеса), а й онлайн в Zoom. Загалом у конференції взяли участь близько 300 учасників, у тому числі близько 80 – онлайн.

Згідно з науковою програмою конференції протягом 5 робочих днів було представлено 4 пленарні, 33 запрошених, 62 усних та представлено більше 130 стендових доповідей. Близько 30% усіх доповідей було зроблено онлайн.

Зокрема, у перший день конференції з онлайн-лекцією на тему «Найсучасніша електронна мікроскопія» виступив проф. Нестор ЗАЛУЗЕК (Nestor J. ZALUZEC) (Університет Північного Іллінойсу, США).

Також на конференції відбулися пленарні доповіді проф. Юрія ГОГОЦІ (Yury GOGOTSI), проф. Шаовея ЧЕНА (Shaowei CHEN), проф. Лаури ГРІН (Laura H. GREENE) та проф. Біквіна ВЕЯ (Bingqing (B.Q.) WEI). Усі ці вчені працюють у високорейтингових наукових установах США, таких як: Дрексельський університет, Каліфорнійський університет, Санта Круз, Делаверський університет та Університет штату Флорида. Їх доповіді були присвячені актуальним питанням сучасної науки, насамперед, дослідженню Максенів (MXenes), нових матеріалів для електрохімічних енергетичних технологій, супер напівпровідників, а також квантових матеріалів, фізичні властивості яких не можуть бути описані в терміналах напівкласичних елементарних частинок та низькорівневої квантової механіки.

Серед тематик конференції, що були представлені доповідачами, виділяються три основні – це наномагнетизм і магнітні матеріали, застосування нанотехнологій в біомедицині та мультифункціональні тонкі плівки та покриття.

Також для студентів, аспірантів та молодих вчених за участі IEEE Young Professionals було організовано круглий стіл «Зустріч з експертами» та оглядову лекцію про важливість навичок ведення переговорів для професійного та кар’єрного росту, яку прочитала проф. Лора ГРІН. Також відбувся круглий стіл учасників проєктів NanoSurf 777926 та CanBioSe 778157 в рамках грантової програми Горизонт-2020.

Уперше в рамках роботи конференції був проведений конкурс наукових малюнків, що поєднують у собі нанонауку та мистецтво – «Nanoscience as Art». Оргкомітетом конкурсу було отримано близько 20 фото на різну тематику та визначені 3 переможці. Ними стали Яна СУЧІКОВА (Бердянський державний педагогічний університет, Каміла АБУЗАРОВА (Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля) та Максим ПОГОРЄЛОВ (Сумський державний університет).

Згідно з меморандумом, підписаним зі спілкою ІЕЕЕ, матеріали конференції будуть опубліковані у «Збірнику матеріалів 11-ї Міжнародної конференції «Наноматеріали: застосування та властивості» (ISBN: 978-1-6654-3907-7).

Кращі доповіді за підтримки спонсорів були відзначені спеціальними нагородами – «Rising Star in Nanoscience & Nanotechnology». Крім того, завдяки залученню грантових коштів від IEEE Magnetics Society та US-Ukraine Foundation Biotechnology Initiative цього року  вдалося забезпечити близько 35 грантів для молодих вчених різних категорій.

Традиційно оргкомітет конференції оголосив про її проведення наступного року. 12-а Міжнародна конференція «Наноматеріали: застосування та властивості» (2022 IEEE 12th International Conference on «Nanomaterials: Applications & Properties») відбудеться у м. Краків (Польща) з 10 по 16 вересня 2022 року. Організувати її науковці СумДУ планують спільно із колегами з Сілезійського технологічного університету, м. Глівіце (Польща).