Історія

Медичного інституту

Медичний інститут

раніше медичний факультет СумДУ

вищий навчальний заклад медичного спрямування, структурний підрозділ Сумського державного університету.

Директори Інституту

history1

Маркевич Віталій
Едуардович

(1992-2001, 2005-2012)

професор, доктор медичних наук

history2

Сміян Олександр
Іванович

(2001-2005)

професор, доктор медичних наук

history3

Сміянов Владислав
Анатолійович

(2012-2017)

професор, доктор медичних наук

history4

Лобода Андрій
Миколайович

(з 2017)

доцент, доктор медичних наук

з часом

Медичний інститут

У 1990 році до Сум завітали дві непересічні особи: голова Держкомітету СРСР з народної освіти Ягодін Г.О. та Міністр вищої та середньої спеціальної освіти УРСР Пархоменко В.Д., які зустрілися з керівництвом міста й Сумської філії Харківського політехнічного інституту та дали згоду на перетворення філії в самостійний ВНЗ з відкриттям медичного факультету.
Наказом ректора Сумського фізико-технологічного інституту № 109 від 15.06.1992 року було відкрито медичний факультет з підготовки фахівців за спеціальністю “Лікувальна справа”. Деканом факультету було призначено доктора медичних наук, професора Віталія Едуардовича Маркевича. Він очолював підрозділ з 1992 по 2001 роки. Основу професорсько-викладацького складу при створенні факультету складали: проф. Маркевич В.Е., проф. Каплін М.М., проф. Кононенко М.Г., проф. Сікора В.З., проф. Атаман О.В., доц. Коленко Ф.Г., Янчик Г.В.. Протягом 2001-2005 років деканом факультету працював доктор медичних наук, професор Олександр Іванович Сміян, який створив підґрунтя для подальшого розвитку закладу, перетворення з факультету в Медичний інститут.

Восени 2005 року на базі медичного факультету створено Медичний інститут СумДУ, у складі якого відкрито 2 факультети – медичний та післядипломної медичної освіти. З цього моменту в інституті розпочалася підготовка лікарів-інтернів зі спеціальностей: “Терапія”, “Хірургія”, “Загальна практика-сімейна медицина”, “Акушерство та гінекологія”, “Інфекційні хвороби”, “Педіатрія” тощо. З 2008 року лікарі області мають можливість проходити курси підвищення кваліфікації на базі Медичного інституту. Директором Медичного інституту з 2005 по 2012 роки був доктор медичних наук, професор Віталій Едуардович Маркевич. Завдяки його зусиллям у закладі не тільки відбулося становлення післядипломної медичної освіти, а і було відкрито з 2012 року навчання за спеціальністю “Медико-профілактична справа”.

З 2012 по 2017 роки Медичний інститут очолював доктор медичних наук, професор Владислав Анатолійович Сміянов. Під час його головування, завдяки підтримці керівництва університету, суттєво зросла матеріальна база інституту. У вересні 2013 року відкритий санаторій-профілакторій, який на початку 2017 року був перетворений в Університетську клініку СумДУ. У вересні 2015 року було відкрито стоматологічний навчально-науковий корпус. Крім того, суттєво розширений перелік спеціальностей, за якими відбувається підготовка фахівців. З 2013 розпочато навчання за спеціальністю “Стоматологія”, а з 2014 року – “Фізична реабілітація” (“Фізична терапія, ерготерапія”), “Фізична культура і спорт”.

З січня 2017 року директор інституту – доктор медичних наук, доцент Андрій Миколайович Лобода. Під його керівництвом відкрито ще 2 нові спеціальності “Педіатрія” та “Громадське здоров’я”, навчання за якими розпочалося у вересні 2017 року.

сьогодення інституту

Помилка заповнення форми. Форма була заповнена не вірно,
або ж не заповнена зовсім. Будь ласка, зверніть увагу на
повідомлення під полями введення.

Дякуємо! Ваше повідомлення успішно відправлено, незабаром ми зв’яжемося з Вами.

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]