Онлайн конференція кафедри патологічної анатомії СумДУ

19 січня 2021 року в Медичному інституті Сумського державного університету відбулась перша дистанційна Міжнародна Медична Конференція «Досвід та перспективи міжнародної співпраці Асоціації Патологоанатомів України з країнами Європи, Канади та США» (реєстр. посвідчення № 899 від 28.12.2020 р.). Даний захід був організований кафедрою патологічної анатомії Сумського державного університету та проходив за підтримки Асоціації патологоанатомів України. Голова організаційного комітету: завідувач кафедри патологічної анатомії, доктор медичних наук, професор Анатолій Миколайович Романюк.

Важливо і те, що у даному заході взяли участь 18 спікерів-патологоанатомів з усієї України. У ході конференції лектори розкрили актуальні питання міжнародної співпраці розвитку патологоанатомічної служби в Україні та у світі, а також поділилися своїм багаторічним досвідом та секретами успіху. Від кафедри патологічної анатомії Сумського державного університету виступили: Романюк Анатолій Миколайович (доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри патологічної анатомії Сумського державного університету, голова робочої групи з питань міжнародних зв’язків в Асоціації патологоанатомів України, член Міжнародної асоціації патологів) з доповіддю «Стан та перспективи міжнародної співпраці патологів та науковців кафедри патологічної анатомії Сумського державного університету з країнами Європи» та Москаленко Роман Андрійович (доктор медичних наук, доцент кафедри патологічної анатомії Сумського державного університету, заступник директора Медичного інституту Сумського державного університету з міжнародної співпраці) з доповіддю «Особливості резидентури з патології у країнах Європи та міжнародні можливості співпраці для молодих патологів». Після завершення конференції усім доповідачам був виданий сертифікат спікера.

Приємною несподіванкою стала надзвичайно велика кількість охочих відвідати дану конференцію. Так, науковий захід відвідало 274 патологи, серед яких були інтерни, аспіранти, практикуючі лікарі, науково-педагогічні працівники Вищих навчальних закладів України, співробітники наукових центрів та лабораторій. Більш того, всі учасники конференції отримали сертифікати, які надають 5 балів безперервного професійного розвитку лікарів (відповідно до критеріїв нарахування балів безперервного професійного розвитку згідно Наказу МОЗ України від 22.02.2019 № 446 «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів»).

Сподіваємося, що всі слухачі отримали безліч нової та цікавої інформації, яка стане базовою платформою для створення та закріплення міжнародного співробітництва.

Організатори конференції та Асоціація патологоанатомів України висловлюють свою подяку спікерам та учасникам конференції за зацікавленість у даному заході.