Пам’ятка для студентів, які проживають в гуртожитку під час карантину
Information for students staying in a hostel during quarantine

Пам’ятка для студентів, які проживають в гуртожитку під час карантину

• Уникайте місць масового скупчення людей. Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від хвороби.
  • Мийте руки. Руки хворого – джерело вірусу не менш значуще, ніж рот і ніс. Мийте руки часто, ретельно, постійно носіть із собою вологі дезінфікуючі гігієнічні серветки.
  • Намагайтеся не торкатися обличчя.
  • Привчіть себе до корисних звичок. Ретельно очистіть та продезінфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтеся. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.
  • Провітрюйте та дезінфікуйте приміщення та поверхні, до яких часто торкаєтеся вдома.
  • Стежте за достатньою кількістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.
  • Гуляти на свіжому повітрі можна скільки завгодно, тримаючи відстань від інших людей. Підчепити вірус під час прогулянки практично нереально.
  • Захворіли – лишайтеся вдома. У випадку наявності будь-яких проявів гострої респіраторної інфекції – терміново звернутися до сімейного лікаря, з яким укладено декларацію.
  • Студентам іноземного громадянства – треба звернутись до страхової кампанії, з якою укладено договір або до лікаря Університетської клініки за попереднім записом.
  • У разі тяжкого стану, що унеможливлює звернення до лікаря, – телефонуйте за номером 103 з метою отримання невідкладної медичної допомоги.

Information for students staying in a hostel during quarantine

• Avoid crowds of people. Try to avoid people with colds, runny nose, or cough. If you are sick, keep your distance from others to keep them away from the disease.
  • Wash your hands. The hands of a sick person are the source of the virus is no less significant than the mouth and nose. Wash your hands frequently; thoroughly always carry wet wipes with you.
  • Avoid touching your face.
  • Train yourself to good habits. Thoroughly clean and disinfect the surface you frequently touch at home, work or educational institutions. This is especially important if a sick person is in the room.
  • Ventilate your room.
  • Make sure you have enough sleep, be physically active, avoid stress, drink plenty of water, and eat nutritious foods.
  • You can walk in the open air as long as you want, keeping distance from other people. Catch the virus while walking is almost impossible.
  • If you are sick – stay at home. In case of any manifestations of acute respiratory infections – urgently consult the family doctor with whom your declaration is made.
  • Foreign students should apply to the insurance company with which the contract is concluded or to the doctor of the University Clinic by appointment.
  • In the case of a serious condition that makes it impossible to consult a doctor, call the number 103 for emergency medical care.