Пішов із життя завідувач кафедри фізіології і патофізіології з курсом медичної біології Атаман Олександр Васильович

Сумський державний університет із глибоким смутком повідомляє про смерть нашого колеги, видатного науковця, талановитого педагога й наставника, завідувача кафедри фізіології і патофізіології з курсом медичної біології Олександра Васильовича АТАМАНА.

Важко переоцінити внесок професора Олександра АТАМАНА у розвиток української науки й освіти. Його професійний шлях у СумДУ розпочався у 1993 році й був пов’язаний із невпинним розвитком, багаторічною сумлінною працею та визначними здобутками. Олександр Васильович був організатором та беззмінним завідувачем однієї з кафедр фундаментальної підготовки студентів-медиків з фізіології та патофізіології, віце-президентом Наукового товариства патофізіологів України, створив потужну і знану в країні та за її межами школу патофізіологів, був автором унікального підручника з патофізіології, за яким навчаються сьогодні вітчизняні та іноземні студенти, під його керівництвом захищені численні кандидатські та докторські дисертації.   

Серед нагород, отриманих Олександром АТАМАНОМ – премія ім. О. О. Богомольця Національної академії наук України (2003 р.), почесна грамота Міністерства освіти України (2000 р.), нагрудний знак «Відмінник освіти» (2011 р.), нагрудний знак Міністерства освіти і науки України «За наукові та освітні досягнення» (2018 р.).

Адміністрація, трудовий та студентський колективи Сумського державного університету висловлюють слова глибокої скорботи родині і близьким людям Олександра Васильовича АТАМАНА. Пішла у вічність видатна особистість, але плоди праці, якій присвятив своє життя Олександр Васильович, продовжують жити… 

Вічна і світла пам’ять!