Попереджений – значить озброєний

Щорічно, 1-го грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом та порозуміння з ВІЛ-інфікованими. Цей день дає можливість додатково акцентувати увагу на важливість здорового способу життя, відповідального ставлення до свого здоров’я та, відповідно, до здоров’я своїх рідних, близьких, збереження родинних цінностей.

Волонтерський загін Медичного інституту підготували для вихованців сумських шкіл інформаційно-профілактичну лекцію на тему «Що таке Віл/СНІД?». Мета такого заходу – інформування про шляхи передачі ВІЛ-інфекції та засоби захисту, сприяти зниженню ризику інфікування ВІЛ, розуміння проблеми ВІЛ/СНІДу, толерантного ставлення по відношенню до ВІЛ-інфікованих людей.

Лекції було проведено у шести закладах, а саме: Сумська спеціалізована школа I-III ступенів №1; Сумська загальноосвітня школа I-III ступенів №4, №12, №13, №24, №26 та №27. Проінформовано близько двохсот учнів 8х-10х класів.

Студенти розповіли учням що таке ВІЛ, як попередити виникнення інфекції, профілактика захворювання, як і де зробити тест на виявлення ВІЛ/СНІДу та що робити у випадку якщо ВІЛ інфіковані. Крім цього, наочно продемонстрували все сказане в презентації, показали тематичний відеоролик та роздали інформаційні листівки.

За словами студентів, запобігання захворювання на ВІЛ/СНІД – є одним із значущих обов’язків лікарів. Дуже важливо, щоб до цієї проблеми долучалися у шкільному віці аби в подальшому уникнути інфекції.