Студентам СумДУ призначено стипендії голови облдержадміністрації

7 студентів Сумського державного університету отримуватимуть у новому навчальному році іменні стипендії голови облдержадміністрації.

Стипендіатами стали: ЗІНЧЕНКО Ганна, студентка навчально-наукового інституту права; ЛОБАТЮК Марія, студентка навчально-наукового медичного інституту; МАСЛІЙ Мар’яна, студентка навчально-наукового інститут бізнесу, економіки та менеджменту; НАЗАРЕНКО Анастасія, студентка навчально-наукового інституту бізнесу, економіки та менеджменту; ПАВЛІВ Олександра, студентка факультету іноземної філології та соціальних комунікацій; ПОДОЛЯК Ангеліна, студентка факультету електроніки та інформаційних технологій; РАДЧЕНКО Олександра, студентка факультету технічних систем і енергоефективних технологій.

Стипендії голови Сумської облдержадміністрації призначаються щороку за визначні успіхи у навчанні, науковій діяльності та громадській роботі.

Ми поспілкувалися зі стипендіатами, щоб дізнатися про їх успіхи у навчанні та враження від отримання відзнак.

  • Зінченко Ганна: «Я навчаюся за двома спеціальностями: право та германська філологія. У мене є досягнення у сфері наукової діяльності: це  перемоги на Всеукраїнських конкурсах наукових робіт зі спеціальності «Право». Крім того, я проходила стажування у Варненському, Ліверпульському та Європейському університетах. Також отримувала іменні стипендії Президента України та голови облдержадміністрації. Щоб отримати таку стипендію двічі, треба дуже багато навчатися, 24/7. І, звичайно ж, саморозвиток. Усім студентам бажаю дійсно навчатися та розуміти, для чого це потрібно».
  • Лобатюк Марія: «Я є одним з авторів статті «Вплив стресу на начальний процес студентів медичних вузів», розміщеної у журналі «Педагогічні науки: теорія, історія, інноваційні технології». Також я разом зі своїми науковими керівниками досліджувала вплив залежності від гаджетів на здоров`я людини і вплив стресу на серцево-судинну систему тощо. Брала участь в конкурсі студентських наукових робіт на тему ВІЛ та СНІДу, де посіла I місце, всеукраїнському конкурсі з використання власних мобільних пристроїв  у навчальному процесі. Для того, щоб стати переможцем конкурсу або стипендіатом, потрібно любити справу, якою ти займаєшся і отримувати кайф від отриманих знань та вмінь. А ще багато вкладати сили та енергії».
  • Назаренко Анастасія: «Я  вдячна університету за справжнє студентське життя – навчання за спеціальністю, якою захоплююся, різноманіття позанавчальних івентів, можливість повчитися в іншій країні, бо зараз беру участь у програмі академічної мобільності. Основні мої досягнення пов’язані з науковою роботою, маю призові місця у всеукраїнських конкурсах, брала участь у написанні наукових статей, у різних проєктах. Окрім цього, брала участь у пісенних конкурсах, бо я є учасницею хору Культурно-мистецького центру. Було неочікувано і, звичайно, приємно отримати стипендію голови ОДА. Важливу роль тут відіграє активна участь у науковій, громадській, культурній діяльності, цінуються також всебічні досягнення за спеціальністю, наприклад, цього року в мене була можливість отримати професійний сертифікат з програмного забезпечення SPSS. І, звісно, першочерговою вимогою є відмінні семестрові оцінки».
  • Павлів Олександра: «Мені подобається навчатися у СумДУ. На жаль, ми не можемо відвідувати заняття офлайн, проте онлайн-навчання організовано чудово. Лекції цікаві, із застосуванням інтерактивного навчання і новітніх технологій. А на практиці вдосконалюємо здобуті знання. Викладачі нашої кафедри активно заохочують нас до участі у різних конкурсах і програмах, що дуже важливо для професійного розвитку. Щодо досягнень, то маю наукові публікації у фахових виданнях, беру участь у наукових конференціях, у перекладацьких конкурсах, навчальних курсах. У Міжвузівському конкурсі молодих перекладачів посіла перше місце. Нагороджена дипломом фіналіста всеукраїнського конкурсу перекладачів «Львів Європейський 2021». Також учасниця міжнародної мобільності (протягом місяця навчалась онлайн у літній школі Ліверпульського університету). Коли дізналася, що стала стипендіаткою, то була дуже щаслива. Зрозуміла, що тепер потрібно продовжувати шукати нові способи самовдосконалення в обраній спеціальності. Постійна праця і дисципліна допомагають досягати цілей. Упевнена, що у кожного є велика мета, яка складається з цілей. Тож бажаю усім студентам ніколи не зупинятися, бо кожен крок, кожна ваша дія є важливою».
  • Подоляк Ангеліна: «Ще навчаючись в школі, я багато разів брала участь в олімпіадах, посідала призові місця. В університеті займалась науковою діяльністю, писала наукові тези неодноразово, ходила на гуртки з математики та шахів. Брала участь в акселераторі, де зі своїми колегами посіла друге місце. Там був проєкт на екологічну та соціальну тематику, тому ми разом працювали над створенням мобільного додатку. Була приємно здивована, коли дізналася, що отримала стипендію голови ОДА, Усім студентам СумДУ я бажаю ніколи не боятись пробувати нове, адже коли виходиш із зони своєї комфорту, то тільки тоді розвиваєшся».
  • Радченко Олександра: «Я брала активну участь в науковій діяльності, у різних студентських конференціях, завдяки чому отримала публікацію в науковому журналі, що індексується базою даних Scopus. Також була задіяна у культурному житті кафедри, школі юного хіміка тощо. Звістка про те, що я буду отримувати стипендію, стала для мене сюрпризом, на який я навіть не очікувала. Це дуже-дуже приємно, враховуючи, що був конкурс, що були інші кандидати, але призначена вона саме мені. Дуже вдячна кафедрі, нашим викладачам, які мене підтримали та допомагали у всьому. Думаю, для того, щоб отримати таку відзнаку, треба бути активним студентом у будь-якому з напрямків студентської діяльності, а, головне, щоб ця діяльність приносила задоволення, хоча я б в не сказала, що ці всі досягнення даються легко. Усім студентам хотіла б сказати, що не дивлячись на обставини, ми самі створюємо собі яскраве студентське життя. Для когось це – культурне життя, яке завдяки ОСС активне й сьогодні, а для когось наукове: конференції, гранти, стипендії, програми обміну. Можливостей безліч, в СумДУ нудно не буває».

Вітаємо студентів-стипендіатів, бажаємо подальших успіхів, наснаги та творчого натхнення!