Студенти Медичного провели соціально-волонтерську роботу проти раку

4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби з раком. Цей Міжнародний захід проводиться під егідою Міжнародного протиракового союзу.

Вперше його відзначали в 2005 році. З того моменту щорічно стартують благодійні акції та соціальні програми, метою яких є привернення уваги громадськості до даної проблеми, щоб запобігти поширенню такого страшного захворювання, як рак.

Так, студенти Медичного інституту провели ряд заходів та акцій присвячених онкозахворюванням. З перших днів акції, у холі Медичного інституту була оприлюднена фото-виставка відомих людей, що загинули від раку. На ній були представлені: Алан Рікман, Девід Боуї, Стів Джобс, Лучано Паваротті, Джо Кокер, Уго Чавес, Одрі Хепберн, Боб Марлі, Ів Сев-Лоран, Казимір Малевич. Окрім того, у холі волонтери з гілок та красної стрічки створили екібану, як символ боротьби з раком та нагадування про тяжке захворювання.

З ініціативи волонтерського клубу «Віра» Медичного інституту СумДУ, пройшов ряд лекційно-тренінгових занять «Рак виліковний!» серед різних категорій дітей шкільних закладів м. Суми, щодо профілактики та поширеності онкологічних захворювань, діагностики і лікування онкологічних процесів та формування здорового способу життя.

Так, студентки Вікторія Кузьменко (гр. ЛС-502) та Скоробагата Вікторія (гр. ЛС-502) відвідали Сумську загальноосвітню школу I-III ступенів №4 та розповіли учням 8-х класів як вберегти себе від раку та роздали друковані матеріали для детального засвоєння інформації.

Волонтери Загребельна Анна (гр. ЛС-301) та Олена Гуленок (гр. ЛС-301) завітали до учнів 10-11-х класів Сумської загальноосвітньої школи I-III ступенів №27. За словами студенток, неочікуваною новиною для них самих стало те, що більшість старшокласників не знали поняття «рак», «пухлина» та «онкологічний процес».

«Для дівчат ми особливо намагалися акцентувати увагу на проявах та діагностиці раку молочних залоз та шийки матки, методах самообстеження молочних залоз та на багато чому іншому»,- розповіли студентки.

До учнів Сумської загальноосвітньої школи I-III ступенів №20 прийшли студентки-першокурсниці Макаренко Карина (гр. МЦ.м-705) та Мяленко Валерія (гр. МЦ.м-705). Дівчата досконально вивчили та проаналізували дану тему та підготували цікаву наочну презентацію.

Ще дві студентки провели лекції в двох різних школах. Альона Свікольник (гр. ЛС-501) завітала до учнів Сумської спеціалізованої школи I-III ступенів №2, а волонтер Юлія Дудко (гр. ЛС-601) прочитала лекцію для школярів 8-х класів Сумської загальноосвітньої школи I-III ступенів №26.

Не оминули увагою і дітей найменш уразливої сфери, а саме вихованців Сумського дитячого будинку. Для них лекцію прочитали Плакса Вікторія (гр. ЛС-416) та Молигенко Віра (гр. ЛС-416).

Та на цьому робота з протидії раку не закінчується. Наразі продовжується конкурс серед 1-го курсу на найкращу стіннівку «Що я знаю про рак?».Додати у соц. мережи