15 липня на телеканалі АTV вийшов сюжет, присвячений науково-дослідній роботі Сумського державного університету.
Знімальна група ознайомилась з дослідженнями, що проводяться в Центрі колективного користування науковим обладнанням, поспілкувалась з представниками університету.
«Навчання через дослідження. Ми цю тенденцію намагаємось впроваджувати. У нас щорічно залучається до виконання науково-дослідних робіт більше 200 студентів. Багато студентів є переможцями конкурсів. Це – і всеукраїнські конкурси наукових робіт, і олімпіади. Аспіранти наші також залучені майже 100% в цю роботу. Велика можливість у них проходити стажування, у тому числі – за кордоном, у провідних лабораторіях світу. Ми також створюємо й власну базу, де виконуються достатньо масштабні наукові проєкти», – зазначив начальник науково-дослідної частини Денис КУРБАТОВ.
Один з таких проєктів – грант за програмою Європейського Союзу «Горизонт – Європа», найбільшою міжнародною програмою, що підтримує передові наукові дослідження. Він виконується групою науковців Центру біомедичних досліджень СумДУ у складі консорціуму, до якого увійшли представники 14 провідних університетів та компаній світу.
У СумДУ успішно реалізуються наукові дослідження і розробки, надаються наукові послуги за господарськими договорами, державними і міжнародними грантами різної тематики: у галузі прикладної гідроаеромеханіки, електроніки та комп’ютерної техніки, біомедицини та медицини, маркетингу, міжнародних економічних відносин, психології, політології та соціокультурних технологій, економічної кібернетики, військової підготовки, енергоефективних технологій, мінеральних добрив тощо. Деякі з них – гостро-актуальні, що вимагають швидкого отримання результатів. Невідкладним проєктом, над яким науковці СумДУ наразі працюють разом з машинобудівним кластером, – розробка Схеми теплопостачання Охтирки.
«Наука, дослідження, сучасна освіта – це майбутнє будь-якої країни, в тому числі – й України. Треба створювати нову, інноваційну, конкурентоспроможну продукцію. Без науки, науково-технічних досліджень це неможливо», – наголосив Денис КУРБАТОВ.