У пошуках нової концепції післядипломної освіти патологів в Україні

Завідувач кафедри патологічної анатомії, проф. д.мед.н. Романюк А.М та  доц. д.мед.н. Москаленко Р.А. взяли участь у проведенні патологоанатомічної конференції «Сучасні аспекти і міжнародна стратегія післядипломної освіти, професійне регулювання і встановлення стандартів в гістопатології», яка відбулась 27 вересня 2019 у Київській медичній академії післядипломної освіти ім. Щупика.

У програмі конференції були заплановані виступи зарубіжних колег – представників Королівського Коледжу патологів (Великобританія) Д-ра Марка Говарда (Dr. Mark Howard) та Д-ра Ольги Вайз (Dr. Olga Wise). Британські патологи ознайомили присутніх зі стратегією інтернаціоналізації від Королівського коледже патологів, який проводить просвітницьку роботу та сприяє підвищенню кваліфікації патологів у більшості країн, які входили до колишньої Британської імперії та її домініонів. Також вони представили низку випадків з практики та підходи до діагностики пухлин без первинної локалізації.

Професор О. Дядик ознайомила учасників з застосуванням сучасних методик у підготовці і та підвищенні професійної кваліфікації лікарів-патологоанатомів. Представник компанії «ОПТЕК» З. Сміла розповіла про цифрові технології в мікроскопії та останні новинки від компанії-офіційного представника “Carl Zeiss” в Україні. Представники кафедри патологічної анатомії СумДУ закривали конференції з виступом «Післядипломна освіта патологів у країнах Європи», де проводився розбір прикладів особливостей резидентури з патології у Європейських країнах, на прикладі Іспанії, Нідерландів, Франції.

Проведення конференції було обумовлене гострою необхідністю формування пропозицій щодо реформування післядипломної освіти патологоанатомів, так як у нещодавньому проєкті  від Кабінету Міністрів спеціальність «патологічна анатомія», як і «судова медицина» взагалі зникла як окрема одиниця. Від злагоджених і продуманих дій професіональної спільноти зараз залежить майбутнє як галузі, так і цілком конкретних існуючих і майбутніх спеціалістів. То ж не будемо байдужі.