Наша діяльність

Аспірантура

Сумський державний університет – перший український університет в міжнародному екологічному рейтингу UI GreenMetric 2013

Сумський державний університет потрапив до top-200 кращих університетів світу за версією міжнародного екологічного рейтингу UI GreenMetric 2013, ставши першим і поки що єдиним українським університетом, якому це вдалося за чотири роки існування даного проекту.

Розробником міжнародного рейтингує Індонезійський університет (University of Indonesia), що входить до еліти університетів світу за версією компанії QS. Екологічний рейтинг IU GreenMetric акредитований міжнародною організацією рейтингового аудиту IREG та складається з більше 40 індикаторів, які оцінюють розвиненість «зелених» технологій в університетах світу. Цього разу у рейтинг найбільше увійшло університетів, які є представниками США, Західної Європи та Південно-Східної Азії. У рейтингу також представлена Російська Федерація (8 університетів), Латвія (3 університети) та Литва (1 університет). 

Детальніше...

Рейтинг "Эксперт РА"

Агентством «Эксперт РА», яке є членом IREG Observatory – найбільш впливової міжнародної організації в галузі ранжування університетів, складено регіональний рейтинг, до якого входять виші Азербайджану, Білорусі, Казахстану, Киргизії, Молдови, Росії, Узбекистану, України.

Агенством було оцінено близько 200 навчальних закладів – лідерів міжнародного рейтингу університетів Webometrics, у тому числі 33 українських виші. Університети ранжувалися за рейтинговими класами (А, В, С, D, Е). 

Сумський державний університет увійшов до ТОР-39 (А, В, С) серед загального списку університетів, у тому числі до ТОР-10 університетів свого масштабу та до ТОР-8 українських вишів. В одному класі (С) з СумДУ такі відомі виші з інших країн як Казанський федеральний університет, Казахський національний університет ім. Ель-Фарабі, Російський державний університет нафти і газу ім. І. Губкіна, Російський університет дружби народів, Російський економічний університет ім. Г. Плєханова, Санкт-Петербурзький національний дослідний університет інформаційних технологій, механіки та оптики, Сибірський федеральний університет та інші. 

Детальніше...

Ми у рейтингу QS

За міжнародним рейтингом вищих навчальних закладів QS World University Rankings Сумський державний університет вперше увійшов до TOP-700 провідних університетів світу.

В цілому до рейтингу включено шість українських вишів, серед яких СумДУ з рейтинговим показником 651-700 посідає четверту позицію після Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна та Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут». Також з показником 701+ до рейтингу QS увійшли НТУ «Харківський політехнічний інститут» та Донецький національний університет. 

QS World University Rankings – щорічний рейтинг університетів, який компанія QS проводить з 2004 року (до 2010 року – сумісно з британським журналом Times Higher Education). За методологією рейтингу половину від загального балу складають показники авторитетності університету, які отримуються через опитування міжнародних академічних експертів та роботодавців. Решту балів університет отримує за показники навчальної, наукової діяльності та рівень міжнародної активності. Компанія QS проводить моніторинг понад 3000 університетів світу і за рейтингом вишів, які входять в TOP-700, оцінює освітній потенціал країни в цілому. 

Вебометричний рейтинг клінік університетів

Рейтинг складають з 2004 року і публікують двічі на рік (у червні-липні та січні). Його складає Лабораторія кіберметрики («Cybermetrics Lab») Національної дослідницької ради Іспанії («Spanish National Research Council», CSIC), яка діє при Міністерстві науки та інновацій Іспанії. Рейтинг починався з аналізу 6 000 університетів у 2004 році, на сьогодні аналізують понад 20 000 вищих навчальних закладів і визначають їхнє місце відповідно до ступеня представлення своєї діяльності в Інтернет-просторі, застосовуючи свою власну методологію оцінки. 

Починаючи з 2013 року медичний інститут СумДУ стабільно підвищує свій рейтинг і на даний час посідає четверту позицію серед усіх медичних клінік України. Детально ознайомитись з позицією закладу у рейтингу можна за посиланням http://hospitals.webometrics.info/en/Europe/Ukraine%20.

Детальніше...

Аудит QS STARS

Сумський державний університет першим в Україні пройшов незалежний зовнішній аудит, що проводила міжнародна компанія QS (Лондон, Великобританія), відома своїм рейтингом кращих університетів світу QS World University Rankings. За результатами аудиту за кожним напрямом діяльності та в цілому присвоюються «зірки» якості.

Сумський державний університет здобув найвищі оцінки (5 зірок) за такими категоріями: 

  • Teaching – кількісний та якісний склад викладачів, задоволеність студентів якістю навчання; 
  • Access – рівні умови та доступність навчання; 
  • Engagement – соціальна спрямованість діяльності; 
  • E-learning – розвиненість електронних технологій навчання. 

За категорією «Employment» (працевлаштування випускників та авторитетність серед вітчизняних та міжнародних роботодавців) СумДУ оцінений чотирма зірками. 

Детальніше...