У Великобританії доцент медичного інституту пройшов тренінг з віртуальних технологій сучасної медичної освіти

Тренінг ВеликобританіяЗ 20 по 24 січня 2014 року заступник директора медичного інституту, доцент, д.мед.н. Юрій Атаман пройшов тренінг з розробки та впровадження в навчальний процес інтерактивної технології «Віртуальний пацієнт».

Навчання проводилося в найбільшому спеціалізованому медичному вузі Великобританії - Університеті Св. Георга, м. Лондон. У цьому закладі в різний час навчалися і працювали такі відомі лікарі-науковці, як першовідкривач вакцини Едуард Дженнер, відомий анатом Бенджамін Броуді та хірург Джон Фішер.

Під час тренінгу було проведено семінари та презентації за тематикою, слухачі навчалися створювати та використовувати в педагогічному процесі віртуальні моделі справжніх пацієнтів, максимально наближувати створені розробки (кейси) до практичної діяльності. Для отримання сертифікату кожний слухач мав підготувати та представити самостійний проект у системі Openlabyrinth Virtual Patients з вільно обраної тематики. Крім цього, було проведено екскурсії в університетські центри симуляторів та дистанційного навчання, викладачі в якості експертів взяли участь у проведенні практичного заняття зі студентами.

Широке застосування віртуальних технологій, симуляторів та дистанційного навчання є невід'ємною складовою медичної освіти в провідних вузах світу. Беззаперечними перевагами цих технологій є стимулювання інтересу до самостійного вивчення матеріалу, наглядність, можливість лікувати та бачити результат лікування, забезпечення прав пацієнтів, безпека для студентів та викладачів тощо. Разом з цим, використання зазначених методик в освіті потребує відповідного інтелектуального ресурсу та потужної технічної бази. Слід зазначити, що СумДУ є одним з лідерів з впровадження інформаційних технологій в навчальний процес на вітчизняних теренах.

Використання технології «Віртуальний пацієнт» є необхідною передумовою запровадження в медичному інституті проблемно-орієнтованого викладання, яке, згідно проекту європейської комісії TEMPUS, буде розпочато з нового навчального року.