Наша діяльність

Правила прийому

Аудит QS STARS

Сумський державний університет першим в Україні пройшов незалежний зовнішній аудит, що проводила міжнародна компанія QS (Лондон, Великобританія), відома своїм рейтингом кращих університетів світу QS World University Rankings. За результатами аудиту за кожним напрямом діяльності та в цілому присвоюються «зірки» якості.

Сумський державний університет здобув найвищі оцінки (5 зірок) за такими категоріями: 

  • Teaching – кількісний та якісний склад викладачів, задоволеність студентів якістю навчання; 
  • Access – рівні умови та доступність навчання; 
  • Engagement – соціальна спрямованість діяльності; 
  • E-learning – розвиненість електронних технологій навчання. 

За категорією «Employment» (працевлаштування випускників та авторитетність серед вітчизняних та міжнародних роботодавців) СумДУ оцінений чотирма зірками. 

Загалом за результатами аудиту Сумський державний університет має 3 зірки з 5 можливих. Те, що 15% університетів світу, які входять до ТОР-групи рейтингу QS і оцінювалися за методикою QS STARS, мають такий самий результат, а 6% − 2 зірки, є підтвердженням реалістичності входження СумДУ до елітної університетської спільноти світу. 

Як відзначив ректор СумДУ Анатолій Васильєв, участь в аудиті, міжнародних та вітчизняних рейтингах дозволяє університету оцінити свої можливості, порівняти результати діяльності зі світовими стандартами та корегувати подальший розвиток. «Ми будуємо успішний університет заради успішності наших випускників, тому такий аудит є необхідним для входження в європейський і світовий науково-освітній простір», - наголосив ректор. 

«Сумський державний університет – перший університет в Україні, що пройшов аудит QS Stars, таким чином приєднавшись до 200 інших університетів з понад 45 країн світу. Чудовий результат для молодого та дуже амбітного університету!», – прокоментував керівник дослідницького центру компанії QS Бен Саутер. 

ДОВІДКА

Компанія QS проводить аудит університетів з більше 30 країн світу за близько 100 індикаторами діяльності, які можна вважати визнаними стандартами виміру якості діяльності університетів світу. Серед країн світу найбільш активними є Австралія та США, пострадянських країн - Росія, Литва та Казахстан. Цікавим є досвід Індонезії, уряд якої наразі проводить реформу сфери освіти: аудит QS Stars пройшло більше 40 індонезійських університетів. 

AddThis Social Bookmark Button