Оголошення

Науковці Медичного інституту СумДУ розпочали виконання грантового проекту за програмою «HORIZON-2020 MSCA-RISE»

У Медичному інституті розпочалось виконання грантового проекту NanoSurf, який фінансується в рамках програми "Horizon-2020 MSCA-RISE". Проект передбачає візити в організації партнери для виконання запланованих наукових завдань.

Перший візит був здійснений асистентом кафедри громадського здоров’я Олександром Олешко до біотехнологічної компанії Osteoplant R&D (Debice, Poland). Зважаючи на тісну взаємодію компанії з академічним сектором, частина роботи виконувалась на базі Селезійського технічного університету в Глівіце спільно з групою професора WojciechSimka. Професор W. Simka є відомим спеціалістом з електрохімії та вивчає можливість створення функціональних поверхонь дентальних та ортопедичних імплантатів.

Упродовж візиту Олександр Олешко проводив досліди з отримання нового типу поверхні за допомогою плазмової електрооксидації. Тісна співпраця з університетськими лабораторіями дала можливість дослідити структурні особливості поверхні, її хімічний склад та відібрати зразки для подальших досліджень.

За 3 тижні від початку візиту, до виконання досліджень приєднався професор Максим Погорєлов, який є координатором проекту від Сумського державного університету. Максим Погорєлов упродовж наступного місяця буде продовжувати досліджувати нові поверхні та планує відібрати зразки для дослідження з культурами клітин.

Слід відмітити, що виконання проекту NanoSurf лише стартувало, тому у наших вчених попереду ще 4 роки кропіткої роботи та наукових звершень.

Заповни анкету

Про роботу Медичного інституту СумДУ

Нові спеціальності

Про спеціальність "Громадське здоров'я"