Участь у конференції та майстер-класі «Хірургія вроджених вад у дітей»

13-16 листопада 2018 р. у м. Дніпро на базі КЗ «ДОДКЛ» ДОР відбулась науково-практична конференція з міжнародною участю «Хірургія вроджених вад у дітей», в рамках якої проведені майстер-класи дитячих хірургів США та Ізраїлю. Медичний інститут СумДУ представляв доцент кафедри хірургії та онкології, завідувач курсу дитячої хірургії Овечкін Д.В.

В рамках всесвітнього руху «Лікарі без кордонів» для проведення майстер-класів були запрошені наші колишні співвітчизники, а нині відомі дитячі хірурги США та Ізраїлю:

- професор Євген Аркадійович Міневіч – директор відділення урології дитячого медичного центру Цинцинаті (Огайо, США).

- професор Вадим Михайлович Капуллер – старший ординатор дитячого хірургічного відділення госпіталю Хадасса (Єрусалим, Ізраїль).

Організаторами конференції виступили кафедра дитячої хірургії ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» (зав.кафедри – Дігтяр В.А.), КЗ «ДОДКЛ» ДОР (директор – Хитрик О.Л.),  ББ «Добродій» (керівник – Соседка Ю.) спільно з БФ «Кіддо».

Були розглянуті актуальні питання реконструктивної дитячої хірургії та урології, пластичної хірургії, мініінвазивні оперативні втручання у дітей та багато інших.

На майстер-класі дитячі хірурги з США та Ізраїлю, фахівці НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України та КЗ «ДОДКЛ» ДОР провели операції пацієнтам з вадами стравоходу, шлунково-кишкового та урогенітального тракту: апендикоцистостомія за Мітрофановим; лапароскопічна фундоплікація за Nissen; неоцистоуретеростомія за Грегуар; уретеропластика при епіспадії; трансанальна ліквідація ректо-уретральної нориці; уретропластика при гіпоспадії, передньо-стовбуровій формі; біопсія товстого кишківника; гастростомія; ілеостомія; сігмостома та ін..

Також іноземні хірурги висвітлювали особливості проведення «малих» планових оперативних втручань в США та Ізраїлі (проведені операції при крипторхізмі, пахових грижах, фімозі).

Оперовані діти отримали безкоштовну медичну допомогу на рівні світових стандартів. Конференція надала можливість тісного наукового спілкування, професійного росту та соціальної взаємодії учасників.

Про роботу Медичного інституту СумДУ

Нові спеціальності

Про спеціальність "Громадське здоров'я"

Про спеціальність "Педіатрія"