В ефірі регіонального телеканалу вийшов сюжет про отримання СумДУ міжнародної акредитації освітньої програми «Медицина»

СумДУ отримав вітчизняну та міжнародну акредитацію освітньої програми «Медицина». Відтепер дипломи випускників автоматично визнаються в усьому світі. 12 травня на телеканалі «СТС» про це вийшов сюжет.

Процедура акредитації відбувалася паралельно на національному та міжнародному рівнях. Це був пілотний проєкт, запропонований Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти України. Процес підготовки документів та отримання акредитації тривав майже рік.

«Проєкт передбачав спільну акредитацію Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти і Незалежного агентства з акредитації та рейтингу. Ми успішно пройшли обидві, й отримали акредитацію на п’ять років, що свідчить про високий рівень підготовки фахівців у медичному інституті. Взагалі, до 2024 року всі медичні навчальні заклади мають отримати міжнародну акредитацію, якщо ж програма не акредитована, фахівці не можуть у подальшому працювати в закладах охорони здоров’я. Сумський державний університет одним із перших в Україні здобув міжнародне визнання», – зазначив директор навчально-наукового медичного інституту Андрій ЛОБОДА.

«Наша освітня програма «Медицина» відповідає всім стандартам, всім вимогам, які висуваються до змісту програми, до кадрового забезпечення, до матеріально-технічного забезпечення, до вимог щодо міжнародної активності і викладачів, і студентів. Це означає, що наші випускники отримають дипломи, які не потребують додаткових підтверджень за кордоном», – підкреслила проректорка з науково-педагогічної роботи СумДУ Інна ШКОЛЬНИК.