Відкритий методичний семінар «Шляхи формування hard skills та soft skills»

Уже традиційним було проведення 22.05.2023 року відкритого методичного семінару «Шляхи формування hard skills та soft skills» (доповідач – завідувач кафедри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф д.мед.н., проф. Шкатула Ю.В.).

Професор Шкатула Ю.В. зазначив, що hard skills («жорстким» навичкам) можна навчити, їх виміряти і оцінити, для цього на їх кафедрі функціонує симуляційний клас. Було продемонстровано відео оцінки стану постраждалого за алгоритмом MARCH.

Проте не менш важливим є розвиток у студентів медичних спеціальностей так званих «м’яких» навичок (soft skills), які залежать від характеру людини і поєднуються з особистим досвідом. Юрій Васильович зауважив, що здобувачі освіти мають проблеми у комунікації з пацієнтами, їх родичами чи при публічних виступах. Саме тому колектив кафедри працює над розвитком soft skills спілкування і створенням покрокових алгоритмів по комунікації.