З РОБОТОЮ ВИКЛАДАЧА КАФЕДРИ ФТЕСМ ВАЛЕНТИНИ ШЕВЕЦЬ В КОМАНДІ ВІДІБРАНИХ ФАХІВЦІВ-РЕАБІЛІТОЛОГІВ ОЗНАЙОМИВСЯ КОРОЛЬ ІСПАНІЇ ДОН ФІЛІП VІ

З 15-го травня викладач кафедри ФТЕСМ Валентина Шевець знаходиться на стажуванні з реабілітації військових в Центральному військовому госпіталі Орад-і-Гахіас в м. Сарагоса (Іспанія). Стажування поєднується з наданням відповідного супроводу військовим ЗСУ з тяжкими калічащими пораненнями, після політравми та тих, хто перенесли післятравматичні ампутації кінцівок. Українські фізичні терапевти пройшли етап суворого відбору, до участі у програмі запрошувалися фахівці зі значним практичним досвідом, високим рівнем професійних навичок та мовної підготовки.

Лікування та реабілітація наших військових у Госпіталі здійснюється за рахунок та під контролем Іспанського уряду. До реабілітаційних команд включено провідних іспанських спеціалістів з фізичної терапії, лікарів, протезистів, робота з ними є надзвичайно цінною в аспекті отримання сучасних знань та досвіду. Є чим поділитися і нашим фахівцям, зокрема йде мова про масажні техніки, кінезіотейпування, психологічна підтримка також є якіснішою при відсутності мовного бар’єру з постраждалими воїнами.

Під час візиту до українських воїнів (сюжет на іспанському “chanel 5” http://surl.li/hekrq) Король Іспанії Дон Філіп VI ознайомився з роботою українських реабілітологів та дав високу оцінку роботі мультидисциплінарної міжнаціональної команди до складу якої входить представник нашої кафедри. Його величність виказав повну підтримку Україні у війні з агресором, побажав миру та найскорішої перемоги нашої держави.