Захід до Всесвітнього дня боротьби проти раку

do-vsesvitnogo-dnya-borotbi-proti-raku

4 лютого в Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся тематичний захід «Час обирати здоров’я».

На заході були присутні й студенти Медичного інституту, а саме групи МЦ.м-901, 903, 904, 905, СМ-901, ФР-901, 902 разом зі студентськими кураторами.

Спікером лекції виступила асистент кафедри онкології та радіології, лікар-хіміотерапевт Москаленко Юлія Василівна.

Рак – це загальний термін для означення великої кількості хвороб, які можуть вражати будь-яку частину тіла людини. Він виникає в результаті перетворення нормальних клітин у пухлинні. Розвиток цієї недуги викликає низка різних причин: як генетика, так і зовнішні фактори. Серед смертності чоловіків від онкозахворювань перше місце посідає рак легенів, серед жінок – рак молочної залози.

У 50% випадків рак молочної залози розвивається на фоні мастопатії. Мастопатія – це дисгормональні зміни, які можуть виникати також у людей молодого віку. Другий фактор – аборти. Аборт – це не лише величезний психологічний стрес для організму жінки, але і фізіологічний стрес, гормональний стрес. Потім відсутність вагітності та пологів взагалі в житті жінки,

– розповіла Юлія Москаленко.

Приблизно третину випадків смерті від раку можна було б попередити, якщо дотримуватись простих правил здорового та активного способу життя. Уникайте куріння та алкоголю. Вживайте більше овочів та фруктів, зміцнюйте свій імунітет. Раз на півроку проходьте перевірку у лікарів.