У Навчально-науковому медичному інституті СумДУ відбулася конференція з екстреної медичної допомоги

4 квітня 2023 року відбулася Всеукраїнська наукова-практична конференція «Екстрена медична допомога в умовах війни (освіти, інновації, досвід)». Організатором конференції виступив Сумський державний університет та кафедра екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Навчально-наукового медичного інституту СумДУ, співорганізаторами – «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», Тернопільський національний медичний університет імені І.Я. Горбачевського та головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області.

На конференції висвітлювались питання впровадження інноваційних освітніх технологій в навчальний процес, стандартизований симуляційний тренінг – як невід’ємна складова сучасної медичної освіти, домедична підготовка в умовах війни в Україні, тактична медицина, дистанційна освіта, підготовка парамедиків (проблеми та перспективи).

У конференції взяли участь близько 15 науковців з різних університетів та коледжів України: Гур’єв Сергій Омелянович – заступник директора Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, доктор медичних наук, професор; Гудима Арсен Арсенович –  завідувач кафедри екстреної та симуляційної медицини Тернопільського національного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського, доктор медичних наук, професор; Іскра Наталія Іванівна –  докторка медичних наук, професорка кафедри медицини катастроф та військово-медичної підготовки Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика; Жара Ганна Іванівна –  доктор педагогічних наук, професор кафедри біологічних основ фізичного виховання, здоров’я і спорту Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г.Шевченка; Борисенко Ярослав Володимирович – лікар КНП СОР «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», здобувач ступеня доктора філософії ННМІ СумДУ; Ткаченко Юлія Анатоліївна – кандидат медичних наук, асистент кафедри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф ННМІ СумДУ; Шкатула Юрій Васильович – доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф ННМІ СумДУ; Макуріна Галина Іванівна – доктор медичних наук, професор, завідувачка кафедри дерматовенерології та косметології з курсом дерматовенерології і естетичної медицини ФПО Запорізького державного медичного університету; Смолова Жанна Василівна –  в.о. директора КЗ СОР «Лебединський фаховий медичний коледж ім. проф. М.І. Ситенка»; Бойченко Алєся Олександрівна – заступник директора з навчальної роботи КЗ СОР «Лебединський фаховий медичний коледж ім. проф. М.І. Ситенка»; Мельник Олена Станіславівна – керівник симуляційного центру КЗ СОР «Лебединський фаховий медичний коледж ім. проф. М.І. Ситенка; Макавоз Тетяна Борисівна – викладач КЗ СОР «Шосткинський фаховий медичний коледж», здобувач ступеня доктора філософії ННМІ СумДУ; Редько Сергій Іванович – асистент кафедри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф ННМІ СумДУ; Бадіон Юрій Олексійович – кандидат медичних наук, асистент кафедри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф ННМІ СумДУ та Цурган Анна Станіславівна – представниця фармацевтичної корпорації «ЮРІЯ-ФАРМ».

Окрім виступів учасників конференції, студенти ННМІ СумДУ Калашнік Олександра, Положій Олександр та Букін Михайло продемонстрували огляд та надання допомоги пораненому відповідно до протоколу MARCH.

Конференція відбулася в онлайн режимі та у повному сенсі є унікальною, тому що практично вперше запрошені майже всі медичні коледжі України.

У кінці спікери мали змогу поставити питання та отримати кваліфіковану відповідь доповідача.