Екскурсія до маєтку Параскеви Штерич

28 травня відбулася екскурсія до маєтку Параскеви Штерич, яку провів Олександр КИСЕЛЬОВ – заслужений працівник культури України, член Національної спілки краєзнавців, майстрів народного мистецтва України, директор етнографічного музею с. Косівщина.

Маєток розташований на околиці міста, і сьогодні на цій території знаходиться адміністрація та стоматологічний корпус Навчально-наукового медичного інституту СумДУ. Він зберіг унікальну архітектуру та є пам’яткою національного значення.
Завдяки захоплюючій розповіді пана Олександра всі присутні немовби перенеслися у XVIII століття і на якийсь час стали мешканцями тогочасних Басів. Відомий краєзнавець дуже детально дослідив і розповів нам історію цілої родини поміщиків Донець-Захаржевських, які володіли у той час цими землями. Зокрема, про Параскеву Штерич, на замовлення якої був побудуваний головний маєток палацового комплексу за проєктом архітектора Олександра Паліцина.

Учасниками екскурсії були здебільшого студенти-медики, які цікавляться історією рідного краю та, зокрема, історичної пам’ятки, в стінах якої вони здобувають освіту.

Знати та досліджувати історію зараз дуже актуально, адже це важливий крок до усвідомлення своєї національної ідентичності та перемоги над ворогом.