З 26 по 30 березня 2018 року кафедра фізіології і патофізіології з курсом медичної біології відзначала свій 25-річний ювілей. Цій даті було присвячено цілий ряд заходів, що проводилися в рамках Тижня кафедри.
Так, у бібліотеці медичного інституту СумДУ було розгорнуто виставку друкованих праць співробітників кафедри, зокрема підручники і посібники для студентів вищих медичних навчальних закладів, монографії, статті в рейтингових журналах, автореферати дисертацій.
27 березня в літературній вітальні центрального бібліотечного корпусу СумДУ проведено ток-шоу «Відверта розмова», під час якого студенти зустрілися з викладачами, ставили їм запитання і слухали їхні відповіді та роздуми з різних аспектів академічного і неакадемічного життя.
28 березня у конгрес-центрі СумДУ пройшло інтелектуальне змагання між командами студентів-медиків «Брейн-ринг». У цікавій і безкомпромісній боротьбі перемогу здобула команда 2-го курсу “Монстрофізіологи” (гр. 601) . Найкращим гравцем визнано Азізу Юсупову (ЛС-501).
29 березня відбулася центральна подія Тижня кафедри – XI Наукові читання імені М.Н. Зайка, присвячені 110-річчю з дня його народження і 25-річчю кафедри. Відкриваючи цей захід, директор медичного інституту А.М. Лобода вручив Грамоти від ректора СумДУ завідувачу кафедри професору О.В. Атаману, професору В.Ю. Гарбузовій, ветерану кафедри доценту Г.В. Янчик. Почесною грамотою медичного інституту був нагороджений завідувач відділу загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України професор В.Є. Досенко за плідну наукову співпрацю і значний внесок у популяризацію фундаментальних медико-біологічних наук. Грамотами медичного інституту були також відзначені доцент Т.І. Михайлова, доцент О.А. Обухова, старший лаборант Т.В. Кривонос.
З доповіддю про життєвий і науковий шлях визначного українського патофізіолога Миколи Никифоровича Зайка виступив один з останніх його учнів професор О.В. Атаман. У своєму виступі він поділився спогадами про свого вчителя, ілюстрував їх численними фотографіями і документами, що свідчили про непересічність особистості вченого, його високі наукові, педагогічні і організаторські досягнення.
Основну наукову доповідь на цьогорічних Читаннях «Роль епілептичних систем у розвитку епілепсії» виголосив завідувач кафедри фізіології Одеського національного медичного університету професор О.А. Шандра. У своєму виступі відомий український учений поділився найновішими результатами світових і власних досліджень, присвячених електрофізіологічним механізмам розвитку епілептичних нападів під впливом різного походження зовнішніх подразників.
На завершення Читань організатор і перший ректор Сумського державного університету професор І.О. Ковальов поділився своїми спогадами про створення медичного інституту, про ті труднощі, які доводилося долати на складному шляху його становлення.
Кафедру з ювілеєм привітали віце-президент Наукового товариства патофізіологів України професор В.Є. Досенко, гості з Одеського національного медичного університету – професори О.А. Шандра, Р.С. Вастьянов, І.В. Савицький, представники Харківського національного медичного університету – професори О.В. Ніколаєва і О.М. Шевченко.
29 і 30 березня студенти 3-го курсу мали змогу прослухати лекції з патофізіології одного з найкращих лекторів України, за даними студентських опитувань, професора В.Є. Досенка.
Докладний фотозвіт про заходи Тижня кафедри розміщено на сторінці FB https://www.facebook.com/25physiologydepartment/