Лекція італійського науковця щодо біологічних основ обсесивно-компульсивного розладу

Шановні викладачі, аспіранти, студенти!

У понеділок 18 грудня о 19:00 відбудеться онлайн лекція доцента кафедри кількісної психології в Університеті Барселони, старшого наукового співробітника Інституту біомедичних досліджень Bellvitge, PhD Carles Soriano-Mas «Obsessive-compulsive Disorder: cortico-striatal alterations and beyond».  Під час лекції ви ознайомитесь з останніми результатами досліджень в цій галузі та дізнаєтесь, як ці знання вже допомагають у лікуванні обсесивно-компульсивного розладу (ОКР).

Лінк на реєстрацію: https://is.gd/JamyQe

Короткий опис до лекції:
ОКР є захворюванням, від якого страждають від 1,5 до 3% населення планети.  Дослідження біологічних основ обсесивно-компульсивного розладу за останні роки досягли значного прогресу, що дозволило сформулювати нейробіологічні моделі, які мають певний вплив на клінічне лікування пацієнтів. Під час лекції будуть розглянуті найвпливовіші нейробіологічні моделі ОКР, які здебільшого зосереджені на змінах у кортико-стриарній петлі, але в яких все частіше визнається потенційна роль змін в інших ділянках мозку.

Carles Soriano-Mas
викладає кількісну психологію в Університеті Барселони. Його дослідження проходять на міжгалузевому перетині нейронаук, психіатрії та психології і сфокусовані на описі змін на рівні нейронних мереж мозку при розладах психічного здоров’я. У ході своїх досліджень використовує різні методи нейровізуалізації, починаючи від аналізу морфометричних особливостей і закінчуючи описом аномальних патернів функціональних взаємозв’язків між віддаленими ділянками мозку. Отримані у ході досліджень знання застосовуються при вивченні розладів настрою та тривожних розладів, особливо – при дослідженні обсесивно-компульсивних розладів, в яких він є визнаним експертом.