СумДУ – один із лідерів за результатами конкурсного відбору наукових проєктів за програмою зовнішнього інструменту допомоги ЄС «Горизонт 2020»

Міністерство освіти і науки України затвердило підсумки конкурсного відбору наукових, науково-технічних робіт та проєктів, які отримають фінансову підтримку за програмою Європейського Союзу «Горизонт 2020».

За результатами конкурсу обрані до фінансування – 40, з них 4 проєкти, підготовлені науковцями Сумського державного університету:

• «Інституційний розвиток центру колективного користування науковим обладнанням матеріалознавчого спрямування» (керівник проєкту – Анатолій ЧОРНОУС, ЦКНО «Матеріалознавства»);
  • «Розробка програмного комплексу точного прогнозування генерації електроенергії сонячними електростанціями для мінімізації зелено-вугільного парадоксу» (керівник проєкту – Денис КУРБАТОВ, факультет ЕлІТ);
  • «Роль системи репарації ДНК у патогенезі та імуногенності раку легень» (керівник проєкту – Роман МОСКАЛЕНКО, Медичний інститут);
  • «Визначення біосумісності та загальної токсичності різних груп наноматеріалів біомедичного призначення» (керівник проєкту – Максим ПОГОРЄЛОВ, Медичний інститут).

Найбільшу кількість проєктів за програмою повернення внесків України  у рамках «Горизонт 2020» отримав НТУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» – 5 проєктів, СумДУ – 4, Інститут фізики НАН України – 3, Київський  національний університет імені Тараса Шевченка – 2, Харківський національний університет радіоелектроніки – 2 проєкти. Інші установи, підприємства  організації мають по одному проєкту-переможцю.  Для реалізації зазначених проєктів СумДУ на конкурсних засадах вдалось залучити найбільший обсяг коштів серед усіх його учасників  – 16,55 млн грн.

Загалом на конкурс, який проводився в Україні вперше, університетами, науковими установами, підприємствами було подано 195 пропозицій, 156 з яких відповідали формальним вимогам конкурсу та були передані на наукову експертизу. СумДУ подавав на конкурс 19 наукових проєктних заявок.

Вітаємо наших науковців з відзначенням їх роботи, бажаємо успішної реалізації проєктів та впровадженню їх результатів!