У НН МІ завершила роботу перша біологічна школа

На кафедрі фізіології і патофізіології з курсом медичної біології пройшли заняття Першої біологічної школи СумДУ. 10 січня відбулося урочисте її закриття, на якому всі учасники – а це старшокласники загальноосвітніх закладів м Суми – отримали сертифікати, найактивніших було відзначено грамотами.

Привітали та вручили нагороди слухачам школи директор навчально-наукового медичного інституту Сумського державного університету Андрій ЛОБОДА та студентський директор Олег ЛЕВІН.

Загалом у межах роботи біологічної школи було організовано 9 заходів, які, крім ініціаторів – співробітників кафедри фізіології і патофізіології з курсом медичної біології, також провели їх колеги з кафедр громадського здоров’я і морфології.

Під час занять школярі більше дізналися про цікаву науку – біологію. Серед розглянутих тем:

• молекулярна генетика для чайників;
  • цікава мікробіологія та цікава паразитологія;
  • мозок – Всесвіт всередині нас;
  • від броколі до гамбургера: абетка здорового харчування тощо.

Учасники відвідали наукову лабораторію молекулярно-генетичних досліджень, де ознайомились із методикою виділення ДНК, проведенням полімеразної ланцюгової реакції та електрофорезу, у науковій лабораторії імуноферментного аналізу ознайомились із методикою постановки ІФА, про який так багато говорили під час пандемії COVID-19.

Під час роботи в мікробіологічній навчальній лабораторії виділяли мікроорганізми зі шкіри рук, вивчали мікрофлору грошових банкнот, поверхні гаджетів та визначали ефективність антисептиків відносно мікробів. Також діти брали активну участь у цікавих вікторинах, майстер-класах. Скажімо, на майстер-класі зі здорового харчування навчилися розраховувати оптимальну для здоров’я вагу і складати корисний харчовий раціон.

Організатори Першої біологічної школи сподіваються, що проведені заходи сприятимуть підвищенню інтересу і мотивації учасників до вивчення предметів медичного спрямування, допоможуть проявити їх здібності і можливості.