Протягом минулого тижня проф. Юрій Атаман проходив навчання з питань надання реабілітаційної допомоги особам, що перенесли ампутацію нижніх кінцівок. Були розглянуті різні аспекти післяопераційної реабілітації, передпротезної підготовки, власне протезування та подальшого ведення таких хворих. Українській реабілітаційній команді була надана можливість працювати разом з командою професіоналаів-практиків, брати безпосередню участь в наданні допомоги пацієнтам.
Питання є надзвичайно актуальним як для Сумського регіону, так і держави вцілому, оскільки ряд травм військових протікає з несумісними для збереження кінцівки наслідками. В подальшому метою реабілітологів є максимально швидке та повноціннне повернення таких осіб до функціонування в соціальному середовищі. Для багатьох пацієнтів така травма стає поштовхом для залучення до здорового способу життя і заняттям спортом. Проте, таке відновлення потребує не тільки значних зусиль з боку потерпілого, але і фахової, кропіткої роботи професіоналів-практиків, тому такі стажування дозволяють отримати унікальні знання та досвід.
На даний час Данія є одним зі світових лідерів надання як протезної допомоги ампутованим, так і організації медичної допомоги вцілому. Навчання проводилося у рамках проекту підтримки протезування в Україні Protez Hub (голова Антоніна Кумка) за участю представників датської компанії Sahva. Наразі неоціненною є допомога датської сторони з питань реабілітації українських воїнів, з деякими довелося поспілкуватися і почути самі теплі відгуки.
За результатами візиту проведено зустрічі з адміністрацією Госпіталю ВВ, керівниками профільних відділень, стосовно впровадження передових методик в реабілітацію хворих, що територіально перебувають в Сумській області. Консультування пацієнтів з ампутаціями передбачається на безоплатній основі. Крім цього, з вересня до програми підготовки магістрів спеціальності 227 Фізична терапія, ерготерапія буде введено курс “Фізична терапія після ампутації”.