Звернення СумДУ до міжнародних партнерів

Шановні міжнародні партнери та друзі Сумського державного університету!

Два дні поспіль наша країна і, зокрема Сумщина, зазнає масштабних бомбардувань та вторгнення військ РФ.

У цих умовах ми провели максимально доступні заходи для убезпечення  наших студентів і співробітників, а також їхніх родин, що стало наразі для всіх нас головним пріоритетом.

Перебуваючи під величезним тиском і загрозами, ми сьогодні особливо цінуємо низку повідомлень щодо підтримки та готовності допомогти від наших міжнародних партнерів у Великобританії, Німеччині, Польщі, Литві, Ірландії, Італії, Португалії, Болівії, Еквадорі, США та багатьох інших країнах. Ми також відчули підтримку наших партнерських ЗВО з інших регіонів України. Разом ми сильні та впевнені в захисті наших прав на свободу і демократичне майбутнє! Ми – українці. Ми – на своїй землі. Міжнародне право забороняє агресію, а суверенітет і територіальна цілісність України забезпечуються і гарантуються фундаментальними нормами і принципами міжнародного права, а також низкою основоположних міжнародних документів, у тому числі Організації Об’єднаних Націй.

Ми були б дуже вдячні за негайну та чітку реакцію міжнародного співтовариства на цю жахливу та нелюдську агресію, якої зараз зазнає Україна.

Університет, враховуючи обставини, зробить усе можливе, щоб і надалі забезпечувати високу якість своїх освітніх та наукових послуг у віртуальному режимі.

Висловлюємо глибоку і щиру вдячність усім нашим партнерам з надією на підтримку та відповідну спільну реакцію для подальшої успішної співпраці у мирному майбутньому.