Центр колективного користування медичним обладнанням ННМІ – Biomedical Research Center (BRC) отримав новий проект ЄС Horizon Europe MSCA-SE «Електропровідні полімерні 3D скафолди як нові стратегії для біомедичних застосувань» – ESCULAPE. Цей новаторський проект спрямований на розробку інноваційних рішень, від виробництва до впровадження, використовуючи MXenes, новий клас двовимірних (2D) матеріалів, що складаються з карбідів/карбонітридів перехідних металів.

Наша команда пишається тим, що зібрала виняткову групу академічних та індустріальних партнерів з ЄС та за кордоном. Нам пощастило співпрацювати з провідним виробником MXenes, Центр Матеріалознавства (Київ, Україна). Крім того, в рамках проекту ми співпрацюємо з відомими установами, що спеціалізуються на біоматеріалах, полімерах, нанотехнологіях, тканинній інженерії, мікробіології та медицині, включаючи Латвійський університет (Латвія), Університет Східної Фінляндії (Фінляндія), Університет Адама Міцкевича в Познані (Польща), Французький національний інститут здоров’я, Inserm (Франція), Вільнюський університет (Литва), Elektronikas Un Datorzinatnu Instituts (Латвія), BIOFABICS LDA (Португалія), RESPILON MEMBRANES S.R.O. (Чехія) та Університет Кампінас (Бразилія).

Цей проект є значним кроком до розвитку України. Завдяки новим ідеям, новаторським технологіям та дослідницькій мобільності ми зробимо нашу країну сильнішою та працюватимемо на краще майбутнє!