Pathology is Nice

Вже стала доброю традицією щорічна участь співробітників кафедри патологічної анатомії СумДУ у Європейських Конгресах патологів в різних містах. Цьогоріч головна подія у світі патологів відбувалася 7-11 вересня 2019 року в м. Ніцца, що розташоване на Лазурному узбережжі півдня Франції. Делегація кафедри патологічної анатомії з кожним роком збільшується, і що особливо приємно, за рахунок молодих співробітників, які здобули всі індивідуальні тревел-гранти на цьому конгресі від України. Надзвичайний результат для невеликої кафедри з провінційного міста!

Представники кафедри патологічної анатомії Медичного інституту СумДУ професор Анатолій Романюк, доценти Роман Москаленко та Микола Линдін, асистенти Наталія Гирявенко та Владислав Сікора, поки ще аспірант Артем Піддубний представили на XXХI-му Європейському конгресі патологів кілька доповідей, взяли участь у симпозіумах, семінарах та обговореннях останніх досягнень у патологічній анатомії. У грандіозному конгрес-центрі «Акрополіс» зібралися вчені та лікарі майже з усього світу – всіх країн Європи, США, Канади, Південної Америки, Японії, Австралії та Африки, загалом 3800+ учасників.

Гарячою темою і висхідним трендом цьогорічного конгресу була «цифрова патологія» – посилення ролі штучного інтелекту у діагностиці хвороб, повна автоматизація виготовлення, аналізу та архівування гістологічних і цитологічних препаратів. Ринок цифрових технологій бурхливо розвивається, що підтверджувалося великою кількістю компаній, які пропонували ознайомитися з їхніми розробками, невелика кількість яких уже є комерційно доступною, а значна – у різних стадіях розробки, від ідей до майже готового інноваційного продукту. Окрім цього, значну увагу було приділено подальшому розвитку молекулярної діагностики хвороб та «рідинної біопсії». Традиційно цікавими були обговорення нових змін у класифікації та діагностиці хвороб від провідних фахівців та учасників робочих груп ВООЗ. Важливим моментом роботи конгресу було обговорення майбутнього післядипломної освіти (резидентури) у Європі, обмін досвідом представників різних країн з цього питання, шляхи уніфікації та покращення освітнього процесу.

За час Конгресу були проведені зустрічі з іноземними колегами, представниками компаній з метою обміну досвідом, розвитку міжнародних наукових зв’язків та просто приємного спілкування. Майбутній розвиток патологічної анатомії в Україні надзвичайно потребує нових підходів.