19 жовтня в Сумському державному університеті відбувся День міжнародної співпраці, до якого долучилися більше 200 студентів, викладачів та гостей вишу. Під час заходу українські та іноземні учасники грантових та стипендіальних програм поділилися своїм досвідом і враженнями, а також надали практичні поради щодо розширення міжнародної діяльності університету, залучення більшої кількості студентів та співробітників до програм академічної мобільності та до міжнародних грантових програм і проектів.
Як наголосив ректор СумДУ Анатолій Васильєв, в університеті створено відділ інтернаціоналізації вищої освіти задля залучення ширшого кола студентів та аспірантів до програм академічної мобільності.
Начальник відділу міжнародних зв’язків СумДУ Костянтин Кириченко висловив сподівання, що сьогоднішній День міжнародної співпраці стане традиційним для СумДУ. Проректор із науково-педагогічної діяльності Володимир Любчак вручив грамоти найактивнішим структурним підрозділам та співробітникам СумДУ за розвиток міжнародної діяльності університету. Варто відмітити, що аж 4 співробітники Медичного інституту були нагородженні заслуженими грамотами, а саме: Максим Володимирович Погорєлов, Роман Андрійович Москаленко, Олександр Миколайович Олешко та Владислав Володимирович Сікора.
День міжнародної співпраці пройшов у форматі двох паралельних секцій. Гості ознайомилися з виставкою «Географія та масштаби міжнародної діяльності СумДУ» та побували на презентації напрямів міжнародної діяльності університету та відповідних кращих практик. Учасники заходу дізналися про конкурси грантових та стипендіальних програм від ERASMUS+, Fulbright, DAAD тощо. Питання інтернаціоналізації університетів розкрили спікери – Девід Квін, професор Інституту мистецького дизайну та технологій (Ірландія), Діана Пендичева та Ніколіна Ангелова (Медичний університет м.Плевин, Болгарія) та Джозеф Куш, стипендіат програми ім.Фулбрайта (США). Власним досвідом участі в програмах міжнародної діяльності поділилися студенти СумДУ – представник навчально-наукового інституту бізнес-технологій «УАБС» Олександр Поліщук та студент факультету електроніки та інформаційних технологій Руслан Єрмаков.
CумДУ є постійним партнером у спільних проектах в рамках міжнародних грантових програм Європейського Союзу (Tempus, Erasmus Mundus, Jean Monnet, Erasmus+, Horizon 2020), Програми розвитку ООН, Британської Ради, Світового банку, двосторонніх наукових і дослідницьких проектах, грантах приватних фондів. Університет реалізує більше 200 грантів щорічно. За останні 5 років обсяг дослідницької роботи в рамках міжнародних грантових проектів збільшився у 20 разів. 20% аспірантів є учасниками програм міжнародної академічної мобільності. Загалом освіту у СумДУ здобувають близько 1300 іноземних студентів із майже 50 країн світу.